Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на презентацію проєкту «Душа Народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці»

456
Львівський музей Михайла Грушевського

У середу, 18 вересня 2024, о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться презентація проєкту «Душа Народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці», що відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Проєкт поєднує у собі пісенну і візуальну складові, які розгортають перед глядачами і слухачами історію народної пісні, національного образотворчого мистецтва і багатовікову історію боротьби українців за волю і власну державність.

Душа народу

Ще однією особливістю проєкту є перша спроба розповісти історію цієї боротьби, відображену в народній пісні, через поштову листівку, тобто наймасовішу друковану продукцію ХХ століття. Саме виходячи з того, що протягом ХХ століття поштова листівка була доступною широким масам населення в Україні, у цій царині завжди працювали відомі українські митці. Тому в цьому проекті на поштовій листівці можна буде побачити твори А. Ждахи, Е. Козака, А. Базилевича, Г. Якутовича та інших.

Оповідачем у проекті від імені творчої команди виступить Андрій Корнєв, кандидат мистецтвознавства (Харківська державна академія дизайну і мистецтв), культуролог, журналіст, літератор.

Доповнить презентацію виставка унікальної серії поштових листівок з фондової колекції Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Ця серія об’єднує 12 листівок з ілюстраціями відомого українського митця Едварда Козака пісень Українських Січових Стрільців.

Стрілець біля Ратуші. Малюнок Едварда Козака
Стрілець біля Ратуші. Малюнок Едварда Козака

Подія організована у співпраці Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові та ГО «Архітектурно-мистецька експедиція» за підтримки Українського культурного фонду.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.