Львівський музей історії релігії запрошує на виставку відреставрованих творів Симона Чеховича

647
Львівський музей історії релігії запрошує на виставку відреставрованих творів Симона Чеховича

В період Великоднього посту у Львівському музеї історії релігії відкриють виставку «Симон Чехович». Це роботи відомого у Польщі й на західноукраїнських землях художника XVIII століття Симона Чеховича. Презентація – 8 березня, о 15 годині.

Збірку становлять 11 ікон, виконаних на полотні, і 12 творів живопису, написаних олійними фарбами на мідних пластинах. Роботи створені у Підгорецькому замку на Львівщині. Протягом 1762–1767 років Симон Чехович працював тут на запрошення власника замку, коронного гетьмана Польщі Вацлава Жевуського.

Чехович Видіння святого Антогнія Падуанського
Чехович Видіння святого Антогнія Падуанського

2020 року збірку презентували на ретроспективній міжнародній виставці творчості митця у Кракові у Національному музеї під назвою «Геній бароко. Симон Чехович (1689 – 1775)».

Сьогодні усю колекцію творів Симона Чеховича, із збірки Львівського музею історії релігії, вперше виставлять у виставковій залі музею. А це – 23 роботи. Консерваційно-реставраційні заходи здійснили керівник реставрації, завідувач науково-реставраційного відділу музею Марія Боньковська і художник-реставратор відділу живопису Мирослава Якимович.

Чехович Свята Анна з маленькою Марією
Чехович Свята Анна з маленькою Марією

Серед представлених полотен – «Свята Анна з Марією», «Богородиця з дитям», «Видіння святого Антонія Падуанського», «Святий Бенедикт», інші. Майже на кожній роботі є дата і підпис самого автора. Беручи за основу кілька ікон організатори за допомоги світлин покажуть увесь процес реставрації.

Чехович стація 6 Свята Вероніка обтирає Ісусові лице
Чехович стація 6 Свята Вероніка обтирає Ісусові лице

В релігійному живописі Симона Чеховича особливе місце належить і «Хресній дорозі». Одинадцять з чотирнадцяти стацій зберігаються у Львівському музеї історії релігії (три у Польщі). Середній розмір пластин 58х41 см. Як зазначено в інвентарній книзі Підгорецького замку 1768 року, усі стації висіли в зеленій залі, а з 1939 року цикл «Страстей» перемістили у каплицю. Роботи вражають своєю силою і глибиною зображення.

Чехович стація 9 Ісус втретє падає під хрестом
Чехович стація 9 Ісус втретє падає під хрестом

Отож, запрошуємо до Львівського музею історії релігії і разом з Симоном Чеховичем пройти дорогою життя Ісуса Христа, розмірковуючи про Його хресні муки і прославляючи Його спокутний подвиг.

Виставку можна оглянути протягом місяця.

Олена МАЛЮГА
наукова співробітниця ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.