Львівський музей Грушевського запрошує на святкування дня народження свого Патрона

350
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

29 вересня 2021 р. Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Льввоі запрошує на святкування 155-річчя від дня народження вченого світового рівня, видатного історика, Великого Українця – Михайла Грушевського.

Місту Лева Михайло Грушевський подарував 20 своїх найкращих і науково найплідніших літ.  Саме тут він наполегливо реалізував мету свого життя: «писав нам нашу історію і творив нам нашу історію».

Розпочнуться урочистості в 11 год. покладанням квітів  до пам’ятника Михайлу Грушевському (проспект Шевченка), а в 13 год. продовжаться на садибі Львівського музею Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154).

Пам'ятник Михайлу Грушевському - першому президенту України (УНР)
Пам’ятник Михайлу Грушевському у Львові

У програмі святкувань:

  • Вітання та подарунки музеєві. Зокрема, вітальне слово Голови Українського Товариства в Люблині доктора Григорія Купріяновича
  • Музично-лірична композиція-присвята Малій Батьківщині Михайла Грушевського – Холмщині у виконанні заслуженого діяча мистецтв України Богдана Пастуха та квартету «Собор» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Мирона Дацка.
  • Погашення ювілейних марок та конверту
  • Нагородження музейними відзнаками
  • Відкриття ювілейних виставок: «Наша історія: (не) прочитаний Грушевський…» та унікальних фондових надбань музею «З родинного креденса…»
  • Презентація буклету «Михайло Грушевський. Постать та образ» (вид. 2-ге) та музейних подарунків

Окрім того можна буде почути спогади Галицької родини Грушевських: «А було так…», а також скуштувати яблучко з Президентського саду.

Микола Горда. Михайло Грушевський
Микола Горда. Михайло Грушевський

Родзинкою цьогорічних святкувань стане вуличне дійство від  театру «Воскресіння» – «На гостину до Грушевських», що розпочнеться на садибі музею об 19 год.

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» широко відомий у світі своїми вуличними виставами, перформенсами та інсталяціями.

До дня народження історика у музеї Його імені актори театру «Воскресіння» представлять дійство, де засобами вуличного мистецтва буде відтворена атмосфера часу побуту родини Грушевських у Львові.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.