“Львівський монетний двір” – Андрій Крижанівський запрошує на лекцію

516
"Львівський монетний двір" - Андрій Крижанівський запрошує на лекцію

В п’ятницю, 26 серпня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Андрія Крижанівського “Львівський монетний двір”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.
Львівський монетний двір (ЛМД)– один із небагатьох центрів монетного карбування, що діяли на території теперішньої України впродовж всієї її історії.  Перший тривав найдовше – з 1354 до 1412 року. У 1412 році Львівський монетний двір припинив свою діяльність.

Відновив свою роботу львівський монетний двір у 1656 році підчас окупації військами Швеції майже всієї території Польщі. У лютому 1656 року король Ян Казимир прибув до Львова, а 1 березня видав універсал про перекарбування церковного срібла на монети.

У 1660 році у Львові розпочався третй етап монетної емісії і викликаний він був економічним станом держави – змучена козацькими та шведськими війнами економіка Польщі вимагала нової емісії. Вона завжди приносила вигоду тим, хто карбував монети з певним зиском. Тоді у Львові випускали золоті дукати і дводукати, талер, орти, шестигрошовики і півторагрошовики.

Вже традиційно частуватиме всіх гостей Торгова Марка Кава Старого Львова. Вхід безкоштовний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.