Львівський “Вернісаж” давно уже став своєрідною візитівкою Львова. Кожен гість нашого міста, якщо хоче залишити собі на згадку якийсь сувенір про Львів, неодмінно завітає сюди і підбере собі якусь річ відповідно до своїх смаків та фінансових можливостей.
Зараз цей мистецький ринок знаходиться на площі Театральній, але мало хто пам’ятає, що славнозвісний “Вернісаж” розпочинався в далекі роки перебудови на колишньому дитячому майданчику на перетині вулиць Краківської та Вірменської.
І завдячує свої він своїй появі художникам. Вони першими почали виставляти тут свої роботи на продаж. А вже потім, до них долучилися майстри інших творчих ремесел.
Згодом імпровізований мистецький ринок перемістився на площу Театральну. Великий вплив на таке переміщення мав другий фестиваль “Вивих”, який проходив у Львові в 1992 році.
Але з тих пір пройшло дуже багато часу і місце зустрічі творчих людей перетворився на типовий ринок, де вже майже не зустрінеш майстрів, котрі своїми руками роблять цікаві мистецькі речі. В більшості тут працюють посередники та перекупники, котрі часто продають речі, котрі виготовлені на промисловій основі.
Але найбільшим здивуванням для мене була етикетка на одному з виробів (козак з оселедцем та пишними вусами ніжно пригортає до серця пишну українку), з текстом “Made in China”. Тепер уже й наше, українське, виготовляють у Китаї. Сумно.
Партнер посту: Цей ресторан-пивоварня Старгород Львів здивував дуже сильно. За стилем це щось середнє між пабом і кабаре, з ухилом на «дорослу» тематику . А ще тут варять три лагерних сорти пива – два світлих і одне темне. Всі сорти пива є хорошими представниками своїх класів.