Львівський Музей Грушевського запрошує на виставку пам’яті художника Миколи Горди

928

13 лютого 2018 р. о 16 год. Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) запрошує на відкриття виставки пам’яті художника Миколи Горди (15.11.1946 – 09.01.2018).

ММикола Горда. Автопортрет
Микола Горда. Автопортрет

На виставці представлено 26 робіт художника, серед яких: автопортрети,  портрети Михайла Грушевського, Володимира Івасюка, Левка  Лук’яненка, цикл творів “Поетичний календар Галини Гордасевич”, “Іван Богун під Берестечком”, “Мої батьки” .

Горда Микола Петрович народився 15 листопада 1946 року в селі Крупичполе Ічнянського району Чернігівської області.

Микола Горда. Михайло Грушевський
Микола Горда. Михайло Грушевський

В 1976 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва — відділ кераміки. Своїм вчителем вважав Вітольда Манастирського. Значний вплив на розуміння живопису зробив Карл Звіринський.

Формування світогляду художника відбувалось у Києві під час короткочасних спілкувань з Іваном Гончарем, Аллою Горською, Віктором Зарецьким. Цим зустрічам завдячував митець композитору Вадиму Смогітелю, котрий ввів його в коло цих світлих особистостей.

Микола Горда. Іван Богун під Берестечком.
Микола Горда. Іван Богун під Берестечком.

Після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва короткий час працював у художньому комбінаті м.Львова.

Перша персональна виставка відбулася у 2000-му році. Це виставка однієї картини “Іван Богун під Берестечком” в приміщенні Львівського Будинку вчителя.

Микола Горда. Грудень
Микола Горда. Грудень

Був учасником численних персональних та колективних виставок в складі творчого обєднання “Вориння” . Серед них: акція памяті В. Івасюка та В. Чорновола у Львові (1999), вечір поезії Галини Гордасевич (2000), виставки у Львівському Будинку вчителя, Львівському музеї історії релігії (2001), Музеї архітектури та побуту у Львові (2002), Центрі української книги у Львові, Музеї “Гуцульщина” у Коломиї (2003), Музеї Михайла Грушевського у Львові, Краєзнавчому музеї м. Стрия (2004), Літературно-меморіальному музеї Івана Франка у Львові (2005), Музеї етнографії та художнього промислу у Львові (2006).

Микола Горда. Володимир Івасюк
Микола Горда. Володимир Івасюк

У 2003 році двома картинами “Козацька чайка “Пресвята Покрова” та “Іван Богун під Берестечком”  брав участьу Всеукраїнській акції “Гетьман Іван Мазепа. Погляд крізь століття” у Львівській галереї мистецтв.

Твори Миколи Горди зберігаються у колекціях багатьох музеїв Україн, а також у приватних збірках України, Франції, Канади, США, Німеччини, Швеції, Туреччини, Нідерландів та Польщі.

Виставка Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.
Виставка Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.

“У теплому колі друзів згадаємо митця, який завжди дарував нам радість і тепер нагадує про себе своїми творчими роботами” – запрошує Оля Горда-Цибко на сторінці події у фейсбук.

Виставка триватиме до 28 лютого 2019 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.