Львівські студенти випустили історичний мобільний додаток

1409
Львівські студенти випустили історичний мобільний додаток
Львівські студенти випустили історичний мобільний додаток

Студенти університету “Львівська Політехніка” презентували мобільний додаток “Тустань”. Програма поєднує матеріальні та віртуальні об’єкти на дисплеї смартфону.

Поблизу реальних Тустанських скель на Львівщині тепер можна побачити віртуальний стародавній оборонний комплекс станом на період його найбільшого розквіту. Програму розробили студенти Микола Держило та Віктор Сорочак.

Микола Держило та Віктор Сорочак. Автор: tustan.ua
Микола Держило та Віктор Сорочак. Автор: tustan.ua

“Ми зустрілися з директором заповідника Тустань Андрієм Котлярчуком і його співробітниками. Питання того дня полягало у вирішенні проблеми втраченої пам’ятки та можливості повноцінного донесення інформації до користувачів. Ми запропонували створити мобільний додаток, який зможе візуально донести до користувача сторінки історії за допомогою технології доповненої реальності”, – розповів Gazeta.ua Віктор Сорочак.

Торік вийшов перший прототип програми, який міг розпізнати скелі та накладати 3D-модель. Він вимагав внесення певних змін для коректної роботи. Розробники змінили метод розпізнавання. Його переваги полягали в тому, що користувач міг переміщувати камеру смартфону навколо скель.

Мобільний додаток Тустань . Автор: tustan.ua
Мобільний додаток Тустань . Автор: tustan.ua

“Під час розробки цього додатку в нас виникли декілька проблем. Зокрема, це складність адаптації 3D-моделі під мобільні пристрої та програми розпізнавання об’єктів мобільними пристроями й адаптація роботи додатку для всіх пристроїв. Розробку програми можна поділити на два етапи. Перший тривав близько двох місяців, а в другому вели тільки допрацювання і це тривало приблизно місяць”, – каже Сорочак

Нині студенти не планують розшируювати список пам’яток у цій програмі, оскільки створюють новий додаток.

“Цього літа маєм в планах запустити наш наступний додаток. Він називається “СмачноНам”. Додаток пов’язаний з ресторанним бізнесом і має іншу концепцію порівняно з додатком “Тустань”. Він дозволяє зарезервувати столик, їжу, оплатити зі смартфону та прийти на все готове. Тобто, не чекати у черзі, а замовляти з комфортом. Тепер додаток охоплюватиме лише Львів. В подальшому плануємо просування в інші регіони”, – додав Віктор Сорочак.

Юрій КАРДАШЕВСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.