Львівське пиво – ще одна візитівка міста!

2164
Львівська пивоварня

Якщо вам хоч раз у житті доводилося побувати у Львові, ви мусили покуштувати цього незвичного і такого смачного львівського пива. Адже вже багато століть львівське пиво є однією з візитівок нашого міста. І не один десяток чи сотень років наше місто приваблює справжніх поціновувачів цього напою.

Львівська пивоварня

Ще в сиву давнину на початку 15 ст. у Львові активно почав розвиватися ремісничий цех броварів, що й поклало початок пивоварінню у місті, а вже з 1533 р. пивоварництво регламентувалось королівським указом.

Львівська пивоварня була заснована монахами у 1715 році на прохання графа Станіслава Потоцького. І з того часу підприємство є символом Львова, і пивоварню називають обличчям міста, що достойно представляє Львів на всіх етапах його розвитку.

Незабаром пивоварня перетворилася в одного з найпотужніших виробників пива в Австро-Угорській імперії. Вона увійшла в трійку кращих броварень Австро-Угорщини і стала найбільшим підприємством пивоварної галузі в регіоні.

Пивні етикетки з кінця XIX століття до 30-х років XX століття. Музей пивоваріння.
Пивні етикетки з кінця XIX століття до 30-х років XX століття. Музей пивоваріння.

Бувало, що пиво перевозили на великі відстані, але й після цього воно не втрачало свого смаку. У ті часи це було рідкістю. Але єдиною запорукою такого тривалого зберігання пива було його якість.

Пивні етикетки з 30-х років XX століття (польський період). Музей пивоваріння.
Пивні етикетки з 30-х років XX століття (польський період). Музей пивоваріння.

Коли Орден єзуїтів було позбавлено привілеїв і багатств, їх права на пивоваріння у Львові спочатку забрали приватники, а трьома роками пізніше – львівське акціонерне товариство пивоварів.

Пивні етикетки післявоєнного часу (1944-1950). Музей пивоваріння.
Пивні етикетки післявоєнного часу (1944-1950). Музей пивоваріння.

І хороші традиції пивоваріння зберігалися та примножувалися. Шанувальники у Європі знали пиво “Баварія”, “Портер _mperial”, “Exportowе” не тільки за високу якість смаку, але і за фірмові скляні пляшки.

Зі встановленням у Львові радянської влади в історії пивоварні почався новий етап. Радянські керівники взяли броварню під особливий контроль. Вона перетворилася у львівське державне підприємство харчової промисловості “Колос”, яке об’єднувало 5 пивоварень західної України. Пиво було одним з найкращих у Радянському Союзі, і, за деякими відомостями, його відправляли на стіл кремлівським чиновникам. “Львівським” та “Жигулівське” (львівського розливу) частували пасажирів міжнародних морських рейсів та літаків. Продукція львівських пивоварів відрізнялася високою якістю.


Інтернет в наш час також може економити ваші гроші,отримавши промокод Boutique RU, ви зможете заощадити значну суму у ващому гаманцю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.