“Львівська політехніка” представила чотири ювілейні новодруки (відео)

2000

В середу, 21 грудня 2016 р., о 14:30 у читальному залі Науково-технічної бібліотеки (вул. Професорська, 1) відбулася презентація видань, присвячених історії Львівської політехніки та з нагоди 200-річчя університету.

Гостям було представлено чотири новодруки: “Від реальної школи до Львівської політехніки” (нариси з історії Львівської політехніки від 1816 по 1918 роки), “Doctores Honoris Causa Львівської політехніки” (видання про видатних вчених університету), двомовний “Архітектурний атлас” та “Картографічні видання Львова” (каталог виставки з історичними описами карт).

“Метою створення цих документів було ознайомити науковий світ та громадськість з історією одного з найстаріших технічних університетів Європи та світу. Видання цінні тим, що в них представлено авторські дослідження, архівні матеріали, документи, світлини, які відображають історичний шлях університету”, – зазначила заступник директора Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка” Олена Харгелія.

Заступник директора Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка” Олена Харгелія
Заступник директора Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка” Олена Харгелія

Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат технічних наук Олег Давидчак  звернув увагу присутніх на важливість представлених видань для Національного університету “Львівська політехніка” та для вивчення його історії.

Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат технічних наук Олег Давидчак
Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат технічних наук Олег Давидчак

“Будь-які дослідження, зокрема і ці, є дуже корисними як для Львівської Політехніки, так і для кожного з нас. Ми не можемо бути справжніми патріотами нашого університету, якщо ми не знаємо його історії і ці дослідження, які тут представлено мають надзвичайне значення,” – сказав пан Олег Давидчак.

Модератор презентації, завідувач відділу художньої літератури та культурно-просвітньої роботи Людмила Найда, коротко розповіла про кожне з унікальних видань, презентованих на виставці та проанонсувала всіх учасників видавничого проекту.

Модератор презентації, завідувач відділу художньої літератури та культурно-просвітньої роботи Людмила Найда
Модератор презентації, завідувач відділу художньої літератури та культурно-просвітньої роботи Людмила Найда

“Книга “Від Реальної школи до Львівської політехніки” висвітлює історію заснування та становлення Національного університету “Львівська політехніка” в початковий її період з 1816 по 1918 р. Над цим виданням працював великий авторський колектив і упорядником цієї книги є вчений секретар Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” Олександр Шишка.

Книга “Від Реальної школи до Львівської політехніки”
Книга “Від Реальної школи до Львівської політехніки”

У книзі “Doctores Honoris Causa” Львівської політехніки” висвітлено життєвий та науковий шлях номінантів на це звання університету починаючи з 1912 р. Авторами цього видання є викладачі кафедри історії України та етнокомунікацій НУ “Львівська політехніка” – Роман Кузьмин та Юлія Курдина.

Книга "Doctores Honoris Causa"
Книга “Doctores Honoris Causa”

Надзвичайно яскравим, ілюстрованим виданням є двомовний «Архітектурний атлас», присвячений історії виникнення та формування архітектурного комплексу Львівської політехніки. Ця книга є здобутком трьох авторів Богдана Черкеса, Світлани Лінди та Юлії Богданової.

Кафедра картографії та геопросторового моделювання підготувала каталог виставки “Картографічні видання Львова”, – розповіла пані Людмила.

Вчений секретар Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка”, упорядник книги “Від Реальної школи до Львівської політехніки” Олександр Шишка розповів про історію написання унікальних ювілейних відань НУ “Львівська політехніка” та зупинився на важливості україномовної праці про повну історію навчального закладу яку до цього часу ніхто не писав.

Вчений секретар Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка”, упорядник книги “Від Реальної школи до Львівської політехніки” Олександр Шишка
Вчений секретар Науково-технічної бібліотеки НУ “Львіська політехніка”, упорядник книги “Від Реальної школи до Львівської політехніки” Олександр Шишка

“Приблизно останні два роки ведуться різні дискусії і дослідження щодо віку нашої політехніки. Склалося так, що технічна освіта в Галичині починається з моменту заміни широковживаних гімназій, які, правда, мали гуманітарний характер викладання дисциплін, на технічні реальні школи, які видавали практичні знання необхідні в веденні господарства, бізнесу, торгівлі, виробництві і т.д.  І перша така реальна школа у Львові з’явилася в 1816 р. і з того моменту ми можемо вважати, що почалася технічна освіта і викладання політехнічних дисциплін. Цей навчальний заклад переріс кілька стадій свого розвитку і сьогодні став одним з перших потужних навчальних закладів нашої країни.

Якщо ми подивимося на історіографію Львівської політехніки, то україномовного видання про повну історію цього навчального закладу не було. І, власне, для того щоб розповісти про початки університету з’явилася книжка “Від Реальної школи до Львівської політехніки”. При її написанні ми вирішили використати уже існуючі дослідження, які були уже в ХІХ ст., зокрема праці Владислава Заячківського. Треба зауважити, що дослідження історії Львівської політехніки будуть і далі продовжуватися на основі архівних матеріалів, щоб видати багатотомну, фундаментальну історичну працю”, – констатував Олександр Шишка.

На завершення презентації заступник проректора з наукової роботи Лілія Жук звернула увагу на те, що історію навчального закладу можна писати через знакові події, дати, але правильніше писати її через ті видатні постаті та особистості, які працювали та навчалися в університеті.

Заступник проректора з наукової роботи НУ “Львівська політехніка” Лілія Жук
Заступник проректора з наукової роботи НУ “Львівська політехніка” Лілія Жук

“Історія — це надзвичайно цікава річ, а особливо якщо це історія Львівської політехніки. Історію цього навчального закладу можна писати через знакові події, дати, але правильніше писати її через ті видатні постаті та особистості, які працювали та навчалися в університеті. Люди, які працюють в Львівські політехніці створюють дуже особливу атмосферу, яка відрізняється від тієї, що існує поза університетом, – розповіла пані Лілія Жук.

Потрібно зазначити, що ці та багато інших цікавих книжок, альманахів, атласів та інших видань можна придбати в книгарнях Національного університету “Львівська політехніка” за цілком доступними цінами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.