Львівська казкарка Леся Кічура запрошує на презентацію 5-ої казкової збірки

1295
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»

Про творчість Лесі Кічури ми вже писали неодноразово. Своїми авторськими читаннями та зустрічами з малечею вона показала, як книга може бути цікавою та відкритою для дітей.

У її авторському доробку лише за 2 роки вже 5 збірок: «Добрі мамині казки», «Магія Різдва», «Мандри», «Улюблені казки». Врешті на 6 вересня  авторка анонсує святкову, 5-ту збірку – «Музей іграшок».

Леся Кічура
Леся Кічура

Презентація відбудеться в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Р. Іваничука (пл. Ринок, 9, 2-й поверх) в п’ятницю, 6 вересня 2019 року, у звичному для казкарки форматі – із частуванням та кавуванням. Початок святкового дійства о 17,00. Авторка запрошує усіх любителів казкового дива та чарівних пригод на свою гостину.

– Два роки назад ви видали у світ першу книгу, зараз готуєте вже п’яту, чи змінилися відчуття?

Ясна річ! Хоча хвилювання є щоразу: під час підготовки кожної з книг. Бо ж читач також не стоїть на місці. Він стає вимогливішим і його все важче здивувати. Однак тішить те, що маємо дуже велике коло своїх шанувальників, які радо збирають нашу серію, щоб вдома мати підбірку наших книг, саме тому й не змінюємо формату книги – вони всі однакового розміру, щоб гарно могли стояти на полиці.

Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»

– Ви активно анонсуєте книгу через соцмережі, чи відчуваєте зворотній зв’язок зі своїми читачами?

Щоразу, коли ставлю для читання новий допис, отримую десятки коментарів. Дуже радію, що дорослі та малеча з особливим нетерпінням чекають саме цю книгу. У ній є казка про динозаврів. Створити казку про цих героїв мене просила мабуть половина читачів. Коли під час зустрічей ми запитували про улюблених героїв із книг – то левова частина малечі згадувала саме цих велетнів. Радію, що ця казка сприятиме читацькій любові до цієї збірки.

Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»

– Чим ще ця збірка буде особливою?

– У ній є найдовша моя казка за всі 15 років творення. Це центральна історія, з нагоди якої збірка й має назву – «Музей іграшок». Казкопригода має рамкову побудову. Одна історія слугує кістяком для іншої. Ця художня техніка відома як «розповідь в розповіді» й найвідоміша збірка такого ж типу – «Тисяча і одна ніч» (а в ній улюблені мільйонами казки: «Чарівна лампа Аладдіна», «Алі-Баба та сорок розбійників» і «Синдбад-мореплавець»). Саме ця казка яскравий приклад того, як на мене впливають різноманітні цікаві місця з гарною енергетикою. Бо вже неодноразово зізнаюся, що історія створена після перших відвідин Львівського музею іграшок, який розташований у центрі міста поряд із двома театрами – Оперним та ім. М. Заньковецької. До речі, писалася ця історія доволі довго – десь із 3 місяці. Я зумисне чекала на новорічну експозицію в музею, щоб додати кілька святкових передріздвяних пригод героям цієї історії.

Тож, директор музею, Павло Морозовський таки дочекався даної тоді обіцянки: «Моя 5-та збірка носитиме таку ж назву, як і його чарівний музей»

Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»

– Кожна ваша книга була цікавою також завдяки художникові, як склалося цього разу?

– Співпраця була неймовірно цікавою та творчою. Ми шукали нового ілюстратора, бо наша партнерка із попередніх двох книг, київська ілюстраторка Катерина Іванова, була дуже зайнята й мала багато замовлень, а план виходу цієї книги мав чіткий дедлайн, тому нам довелося йти у творчі пошуки. Хоча, я взяла з Катерини слово, що у майбутньому ми з нею ще неодмінно попрацюємо! Бо вона перфектний ілюстратор.

Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»
Ілюстрація до книги казок Лесі Кічури «Музей іграшок»

Завдяки спільним друзям мені вдалося знайти контакти прекрасної людини, малюнки якої чарували мене ще в дитинстві, уявляєте таке? Це Вікторія Дунаєва. Вже багато років вона серед числа ілюстраторів всеукраїнського журналу «Малятко», а я в дитинстві просто обожнювала цей журнал. Тож мої герої з цієї книги, мені дуже близькі, дивлячись на них, я сама немов знову стаю дитиною й гортаю сторінки свого улюбленого журналу.

Не розповідатиму вам усього. Бо хочу залишити трохи таємничості довкола нової збірки. Скажу лишень, що книга доповнить нашу серію «Добрі мамині казки» – у ній 72 сторінки нового, незвіданого казкового дива, понад 20 розмальовок, 24 кольорові ілюстрації від неперевершеної Вікторії Дунаєвої та 7 фантастичних та дивовижних казкопригод не залишать байдужими жодного читача, ані маленького, ані дорослого.

Розмовляв Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.