Львівська акторка на ретро фото 1930-х років

600
Ядвіга Смосарська
Ядвіга Смосарська

Не всі львів’яни знають, що в міжвоєнний час акторкою одного із театрів була справжня красуня та найвідоміша «зірка» польського кіно Ядвіга Смосарська (1898-1971). Нам вдалось розшукати її світлини 1930-х років, які нічим не гірші за фото голлівудських красунь. Автором цих фото є фотограф Бенедикт Єжи Дориш (1901-1990).

У Львові акторка Смосарська працювала у Малому театрі, як відомо в кінці 1920-х років. З біографії Ядвіги знаємо, що народилась вона у Варшаві.  Вперше вийшла на сцену театру 1918 року, а 1919-го отримала першу роль у незакінченому фільмі «Для щастя». Акторка виступала на сцені театру ім. Юліуша Словацького у Кракові, Міському театрі м. Бидгощ, в Національному театрі Варшави.

Першим фільмом зі звуком, де зіграла Ядвіга, став фільм «На Сибір» Генрика Шаро (1930).

Завдяки фільмам «Чи Люцина — то дівчина?» Юліуша Гардана (1934), «Дві Йоасі» (1935) і «Ядзя» (1936) Мєчислава Кравіча, а також «Барбара Радзивілівна» Юзефа Лейтеса Ядвіга стала найвідомішою акторкою польського екрану.

Остання роль Смосарської була в комедії «Улан князя Юзефа» Конрада Тома 1937 року. Після початку Другої світової війни Ядвіга із родиною переїхала до США. Там Ядвіга виступала перед місцевими польськими емігрантами і у Польському театрі митців.

1958 року Ядвіга вперше після війни приїхала до Варшави, де на неї чекав теплий прийом. Вона повернулась назавжди по Польщі.

Ядвіга померла 1 листопада 1971 року, її поховано на Алеї заслужених на Повонзковському цвинтарі.

Джерело: https://polona.pl

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.