Львів, зима 1914-1915

1971
Львів, зима 1914-1915 років, фотоальбом

З вересня 1914 р. російське військо 3-ої армії генерала Рузького і 8-а армія генерала О. Брусілова окупували Львів. Вони ввійшли до міста одночасно Личаківською, Зеленою і Стрийською рогачками, а на Жовкшському шляху перейшли Полтву щойно тоді, як городецька дорога і головний залізничний вокзал були в їхніх руках. Австрійці опинилися аж над річкою Верещицею, прагнучи реваншу. Але вирішальний бій 7-9 вересня не приніс успіху австрійцям, і доля Львова була вирішена.

Львів, зима 1914-1915 років, фотоальбом

18 вересня 1914 р року генерал-губернатор Галичини О. Бобринський видав указ “Про заборону функціонування різного роду клубів, союзів і товариств та про тимчасове закриття існуючих в Галичині учбових закладів, інтернатів і курсів, за винятком учбових майстерень”.

Розпочато “інвентаризацію” – фактично справжній грабіж галицьких банків, музеїв, книгарень. Демонтовано обладнання ряду друкарень, зокрема Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові, проведено ревізію і опечатано музей Товариства. З гуцульської колекції забрано найкращі перстені, топірці, старі рушниці, у палітурні знищено все полотно.

На початку жовтня 1914 року, згідно розпорядження Бобринського, львів’янам довелося пережити безупинні жандармські труси, арешти та заслання.

Так, 23 грудня 1914 р. в будинку професора М. Грушевського під час проведення обшуку були арештовані й вивезені до Симбірська управитель книгарні НТШ Дермаль і адвокат Михайло Мочульський. Найбільшою стратою, яку потерпіло Українське педагогічне товариство, було вивезення зі Львова у лютому 1915р. заступника голови товариства, відомої вчительки Костянтини Малицької разом з д-ром Охримовичем і д-ром Шухевичем. Були арештовані й вивезені відомий громадсько-політичний діяч, директор Крайового Союзу кредитового Кость Паньківський (помер 16 листопада 1915 р. у Києві), директор “Дністра” Степан Федак, директор “Союзного Базару” Зенон Рутноковський, директор “Народної Торгівлі” Микола Заячківський, ректор греко-католицької семінарії о. Иосиф Боцян, працівники “Карпатії” Василь Стасюк, Михайло Мандзій, Гриць Орищин та багато інших.


Если вы собрались совершить переезд квартиры цены на эти услуги должны быть сопоставимы  с качеством .

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.