Львів запрошує на виставку “ПРАВОСЛАВ’Я ART”

367
Експозиція виставки "ПРАВОСЛАВ’Я ART"
Експозиція виставки "ПРАВОСЛАВ’Я ART"

У п’ятницю, 31 серпня 2018 року, о 16 годині, у виставковій залі Львівського музею історії релігії (площа Музейна, 1) відбудеться презентація  виставки “ПРАВОСЛАВ’Я ART”. Експозиція виставки – це творчий доробок Наталії Теодорату і її батька Богдана Носача присвячений, 1030-річчю Хрещення Київської Русі.

Виставка «ПРАВОСЛАВ’Я ART» – це іконописні твори Наталії Теодорату і різьба на дереві Богдана Носича, це душа і серце українців, які люблять цей Божий світ, намагаються робити його кращим, багатшим, духовнішим.

Експозиція виставки "ПРАВОСЛАВ’Я ART"
Експозиція виставки “ПРАВОСЛАВ’Я ART”

Шлях до захоплення мистецтвом – у кожного свій. «Після закінчення Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного я поїхала до Греції, де і почались мої творчі пошуки, – розповідає Наталія Теодорату. – Змалку мені подобалось малювати, успадкувавши дар бачити світ і відтворювати його на полотні від свого батька. Щоб удосконалити свої навички малярства, у Греції відвідувала школу малювання й іконопису при префектурі Кіфісіа в Афінах».

Експозиція виставки "ПРАВОСЛАВ’Я ART"
Експозиція виставки “ПРАВОСЛАВ’Я ART”

Навчання дало свої результати і Наталія наважилась представляти свої роботи на виставках у префектурах Афін, брати участь у мистецьких конкурсах. Були перемоги, відзнаки… Після кількох виставок художницю 2005 року запросили до співпраці з відомим іконописцем, який проживає в Америці, Нікосом Андріотісом. До сьогодні Наталії Теодорату співпрацює з кількома галереями в Афінах.

Експозиція виставки "ПРАВОСЛАВ’Я ART"
Експозиція виставки “ПРАВОСЛАВ’Я ART”

Богдан Носач різьбою на дереві займався ще в дитинстві. Але доля склалася так, що у 25 років працював на Чорнобильській АЕС. Через шість років, 1983 року, повернувся  у Львів. Тут працював спеціалістом художнього цеху фірми «Райдуга». Після виходу на пенсію улюблена справа дитинства захопила його повністю. Починає вирізьблювати рамки для картин, різні моделі кораблів, відтворювати копії дерев’яних церков Львівщини, Польщі… Його вироби зберігаються у приватних колекціонерів в Україні, й поза її межами…

Ірина ЦЕБЕНКО
завідувач відділу ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.