Львів’ян запрошують на лекцію «Місто (не)пам’яті: досвід презентації травматичного минулого в міському просторі»

0
131
Локації вуличної виставки «Львів'43: Місто (не) пам'яті
Локації вуличної виставки «Львів'43: Місто (не) пам'яті"

В суботу, 17 листопада 2018 року, о 16:00 у малому залі Палацу Хоткевича (ауд. 223) відбудеться лекція на тему «Місто (не)пам’яті: досвід презентації травматичного минулого в міському просторі».

На заході буде представлено різні аспекти створення та функціонування музейної вуличної виставки «Львів’43: Місто (не)пам’яті», яка протягом липня-жовтня розміщувалась на 12 міських локаціях. Зокрема, буде представлено:

  • основні ідеї та концепцію виставки, історію Голокосту у Львові та опис місць експонування, життєві історії головних персонажів виставки (науковий співробітник музею Андрій Усач);
  • труднощі пов’язані з розміщенням вуличної виставки у просторі Львова, взаємодія з громадою міста та готовність (чи неготовність) містян говорити про суперечливі теми української історії (директор музею Ольга Гончар);
  • діяльність музею по збереженню виставки, співпраця з правоохоронними органами, документування фактів нищення та руйнування вуличних банерів (юрисконсульт Ніна Хома).

Захід відбудеться в рамках щорічного фестивалю «Місто, що надихає», основна ідея  якого – мости порозуміння.

«Місто, що надихає» – міський фестиваль, який координує офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». Ідея проекту – підсумувати та відсвяткувати річницю нового титулу Львова – Міста літератури. Першого міста в Україні, яке увійшло до Мережі креативних міст ЮНЕСКО. В межах фестивалю на гостей чекатимуть літературні зустрічі, театральні дійства, насичена дитяча програма, дискусійні та освітні майданчики.

Потрапити на лекцію можна абсолютно безкоштовно.

Ольга ДОВГАНИК

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.