Львів – не тільки про авто: як місто стає зручним для пішоходів

1792
Львів - не тільки про авто: як місто стає зручним для пішоходів

Нині місто Лева стає зручним не лише для машин та громадського транспорту, але й  для мандрівників і мешканців без автівок. Важливу роль у місті відіграють пішохідні вулички, які дають змогу повністю пізнати естетику міста.

У Львові історія вдало поєднується із сучасністю. Зараз місто швидко розбудовується. На місці радянських старих будівель в окремих районах постають новітні житлові комплекси, а вулички з гранітною бруківкою та асфальтом в історичній частині міста  перетворюються на зручні та безпечні пішохідні зони з тротуарною плиткою.

Сьогодні розповідаємо про п’ять зручних пішохідних вуличок Львова із сучасним покриттям.

Степана Руданського (Галицький район)

Вулиця Руданського розташована в історичному центрі Львова, сполучає вулицю Вороного з проспектом Шевченка. Раніше носила назви Гоервеґґассе, Танської, Готельна.

У листопаді 2017 року на сайті Львівської міської ради з’явився проєкт із перетворення вулиці на пішохідну зону. У жовтні 2018 року розпочалася реконструкція, а вже у 2020 – усі роботи було завершено. Зокрема, на Руданського ліквідували парковку і фактично припинили рух автотранспорту. Крім того, на місці старого покриття встановили зручну для пішоходів тротуарну плитку та поставили невеликі лавочки.

Вулиця Степана Руданського. Фото https://inlviv.in.ua/
Вулиця Степана Руданського. Фото https://inlviv.in.ua/

Нині вулиця Руданського виглядає так: сучасне покриття, відпочинкові зони, дерева та вузенькі клумби. Територія повністю пішохідна, а заїхати туди може лише спецтехніка. Простір відносно широкий, проте в теплу пору року вуличка стає значно вужчою через літні тераси закладів харчування.  На реконструкцію міська влада витратила 3 млн грн.

До слова, Львів обмежив використання ресторанами та кав’ярнями літніх терас до 4-х місяців в році. Якщо ви хочете прогулятися вулицею Руданського зі справжнім комфортном, це слід робити у пізню осінь, зиму чи ранню весну. Через відсутність постійного руху автівок на території нині чисто та спокійно.

Леся Курбаса (Галицький район)

Вулиця Курбаса розташована в історичному центрі Львова, сполучає вулиці Гнатюка і Тиктора.  Колишні назви – Єзуїтська бічна (Станіслава пшечніца), Рейтана, Рейтерґассе, 8 Березня, Морозова. Саме тут знаходиться популярний Львівський академічний театр імені Леся Курбаса.

Вулиця Леся Курбаса. Фото https://foursquare.com/
Вулиця Леся Курбаса. Фото https://foursquare.com/

Збудована вона у стилі австрійського модерну: стародавня архітектура у поєднанні з сучасними закладами харчування. У кав’ярні на цій вулиці можна пити смачну каву  та воднораз споглядати естетику старих будівель.

Територія стала пішохідною ще у 2015 році. Так, вуличний простір було повністю трансформовано в пішохідну зону, проте регламентований в’їзд автомобілів на Курбаса не заборонений.

Вулиця Леся Курбаса. Фото https://foursquare.com/
Вулиця Леся Курбаса. Фото https://foursquare.com/

Нині вулиця виглядає так: сучасне освітлення, широка територія, повністю встелена штучною бруківкою, дерева, невеликі клумби, велостійки та лавочки. Для обмеження руху встановлені спеціальні боларди. У теплий сезон значну частину Курбаса займають літні тераси закладів.

Костянтина Корнякта (Галицький район)

Вулиця Корнякта розташована в центральній частині Львова, сполучає Краківську та Театральну. Колишні назви: Корняктів, Зальцманнштрассе, Ізюмська. Територія дозволяє відчути дух стародавнього міста із традиційно вузькою вуличкою.

У 2019 році на Корнякта провели капітальний ремонт з акцентом на покриття. Зокрема, частину площі залишили для паркування. Стоянка авто вимощена із грубої бруківки, частина дороги встелена кам’яною гладкою мозаїкою, а ближче до будинку поставлена гранітна плитка (розмістили її на одному рівні з мозаїкою, що дуже зручно для пішоходів). Зроблено також поверхневе водовідведення. Реконструкція вулички обійшлася місту у 2,9 млн грн. Тепер територія стала доступною та зручною для пішоходів.

Піша (Галицький район)

Популярна львівська вуличка розташована у центральній, історичній частині Львова. Вона веде до Меморіалу Небесної Сотні.

Вулиця Піша. Фото https://city-adm.lviv.ua/
Вулиця Піша. Фото https://city-adm.lviv.ua/

Роботи із реконструкції вулиці розпочалися у 2020-му році. До середини вересня повністю пішохідна вулиця змінилася до неможливого. Дорогу встелили мозаїкою, а паркувальні місця – грубою бруківкою, прибудинкові ділянки ж вимостили плоскою тротуарною плиткою. Крім того, спеціальним каменем укріпили зелені пагорби, висадили кущі та створили тераси, а також встановили освітлення. Такий ремонт обійшовся місту у 4,3 млн грн. Нині вулиця виглядає сучасною та є більш безпечною для пішоходів. Водночас вона зберегла свою історичну цінність, адже сучасна бруківка аніскільки не вплинула на зовнішній вигляд вулиці, а навпаки – зробила її більш естетичною.

Пекарська (Личаківський район)

Ще однією доступною для пішоходів стала популярна у Львові вулиця Пекарська, простягається від вулиці Франка до Мечникова (вхід на Личаківський цвинтар).  Колишні назви: Тембжицька, Беккерґассе. Архітектура території різноманітна: класицизм, модерн, конструктивізм, новобудови тощо. Тут є на що подивитися туристу та де прогулятися львів’янам, які люблять затишок та комфорт.

Ремонт вулиці завершили лише на початку вересня, а вже 6 числа її офіційно відкрили для проїзду машин та громадського транспорту. Нинішня Пекарська стала ширшою. Територія зручна не лише для транзиту автівок, але й для пішоходів, велосипедистів і припаркованих авто.

Львів, вул. Пекарська
Львів, вул. Пекарська

Асфальтоване покриття на вулиці повністю замінила бетонна тротуарна плитка, встановили місця для паркування, збудували велосипедні доріжки, оновили водо- та теплопостачання, каналізацію і мережу зв’язку. Крім того, зрізали старі дерева та зробили сучасні міні клумби. На повний апгрейд вулиці від ТзОВ «Вельт Капітал»  міська влада витратила 109,4 млн грн. Зате тепер мешканцям та туристам буде зручніше дістатися до місця призначення.

Тротуарне покриття у Львові нині вважається найбільш вдалим варіантом для міста через свою зручність, довговічність і помірну ціну. До того ж такий тип бруківки не порушує історичну естетику міста.

Кароліна БУЧКОВСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.