Львів’янам розкажуть “Чи був Іван Боберський шляхтичем? Минуле родини Боберських у контексті історії нобілітету Галичини”

279
Львів'янам розкажуть “Чи був Іван Боберський шляхтичем? Минуле родини Боберських у контексті історії нобілітету Галичини”

У вівторок, 10 жовтня 2023 року о 17.00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться Перші наукові читання імені Івана Боберського на тему “Чи був Іван Боберський шляхтичем? Минуле родини Боберських у контексті історії нобілітету Галичини”.

Лектор: Ігор Смуток – доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Модератори заходу: Роман Метельський та Андрій Сова.

Подія підготовлена з нагоди 150-річчя від народження Івана Боберського (1873–1947) у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

На теренах Прикарпаття з часів середньовіччя існувала доволі чисельна група української шляхти. Широкому загалу відомі такі прізвища як Кульчицькі, Чайківські, Яворські, Бачинські, Ільницькі та інші. Боберські до певної міри також належали до цієї спільноти, однак з певною специфікою. У період австрійського панування вони влилися до австрійського нобілітету. Іван Боберський (1873–1947) міг претендувати на цій підставі на шляхетство й віднайдені документи засвідчують, що ця тема була йому не байдужа. Однак з певних причин він не довів справу до кінця й не отримав офіційного документу на своє шляхетство.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.