Львів’ян запрошують на виставку «Мар’ян Коць (1922–2011): Українець, меценат, видавець»

355
Експозиція виставки
Експозиція виставки "Мар’ян Коць (1922-2011) Українець, меценат, видавець"

В середу, 29 червня 2022 о 15.00 год. у виставкових залах Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника (вул. Бібліотечна, 2)  відбудеться відкриття мистецько-документальної виставки “Мар’ян Коць (1922-2011) Українець, меценат, видавець”.

29 червня виповнюється 100 років від дня народження визначного мецената українського мистецтва, громадсько-культурного діяча, журналіста, видавця Мар’яна Коця.

Разом з дружиною Іванною він фінансово підтримував Асоціацію дослідників голодоморів, був засновником благодійного «Фонду Івана Мазепи», меценатом Музею гетьманства, композиторського конкурсу в рамках фестивалю «КиївМузикФест» протягом п’яти перших років, членом дирекції «Фонду допомоги дітям Чорнобиля», підтримував видання журналів «Березіль» (Харків), «Бористен» (Дніпро), спонсорував вихід журналу «Світовид» (Київ). Він також фінансував низку нотних, музикознавчих, історичних і музичних наукових та науково-популярних видань, колекціонував твори українського образотворчого мистецтва, фінансував та опікувався українськими митцями діаспори.

На кошти цієї родини відреставровано і оснащено відділ періодичних видань Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, який на знак подяки носить їх ім’я.

Експозиція виставки "Мар’ян Коць (1922-2011) Українець, меценат, видавець"
Експозиція виставки “Мар’ян Коць (1922-2011) Українець, меценат, видавець”

До цього ювілею підготована мистецько-документальна виставка «Мар’ян Коць (1922–2011): Українець, меценат, видавець». До її образотворчої складової увійшли окремі художні твори з його приватної колекції: живописні і графічні роботи М. Бідняка, Я. Гніздовського, Е. Козака, представників шкіл О. Новаківського і В. Кричевського, скульптури М. Черешньовського та С. Литвиненка. Особливою цінністю виставки є гравюра Тараса Шевченка «Барон П. К. Клодт» (1861).

В контексті експозиції представлено також видання, здійснені за фінансової підтримки мецената а також примірники з приватної книгозбірні, зокрема видання  з автографами осіб, з якими співпрацювали та приязнилися Іванна і Мар’ян-Павло Коці. Висвітленню різних напрямків діяльності солінізанта будуть приурочені виступи низки мистецтвознавців та науковців, які співпрацювали, контактували та досліджували його діяльність.

Відкриття виставки доповнить концертна програма камерної музики, яку склали твори українських митців, пов’язаних з благодійницькою діяльністю Мар’яна Коця: С. Людкевича, З. Лиська, М. Скорика, В. Зубицького.

Роксоляна ГАВАЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.