У вівторок, 22 листопада 2022 року, о 17 год. в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки живопису та графіки Івана Проціва “Дорога додому”.
За останні 20 років у львівського художника родом з села з красивою назвою Княжолука на Прикарпатті назбиралося більше двох десятків пейзажів, які досі не були представлені публіці.
Ніякої урбаністики. Кольорові заквітчані луги, краєвиди річки Свіча, намиті каміння після паводку, ластівчині нірки у береговому відкосі, Ясна гора з монастирем отців Василіан на її верхівці. Окремою лінією є графічно досконалі «портрети» дерев. Монохромні, в стилістиці близькій до медитативної філософії мистецтва сходу, Японії.
Раніше Іван Проців часто приїжджав до свого дому дитинства і ходив «на етюди». Іван любить одиноке споглядання. Його пейзажі відображають цей стан, ці образи рідної і такої улюбленої землі.
Сьогодні “Дорога додому” резонує з теплою ностальгією багатьох українців. Ми ще гостріше любимо свою землю, свою малу батьківщину. То ж ця виставка має всі передумови стати оновлюючим естетичним досвідом для її глядачів.
Іван Проців народився 1958 року в селі Княжолука, Івано-Франківської області. Закінчив Львівське художнє училище ім. І.Труша (1977), Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1984) – факультет проектування інтер’єру та меблів. З 1986 року приймає участь у виставках. Учасник регіональних, республіканських та міжнародних виставок. Член Спілки художників України з 1992 року. Працює старшим викладачем Львівської національної академії мистецтв з 2000 року.
«Заслужений діяч мистецтв України» з 2008 року. Автор більше 20 персональних та учасник понад 150 виставок в Україні та за кордоном. Доцент кафедри дизайну середовища Львівської національної академії мистецтв з 2011 року.
Займається станковою графікою, малярством, іконописом (проект і виконання розписів та ікон церкви св.Анни у м. Львові, та церкви Вознесіння ГНІХ в монастирі отців Василіан у м. Золочеві).
Ряд творів є власністю Міністерства культури України. Роботи знаходяться в державних музеях, галереях та приватних збірках України, Канади, США, Франції, Іспанії, Англії, Угорщини, Польщі, Голандії, Китаю та ін.
Олеся ДОМАРАДЗЬКА