Львів’ян запрошують на прем’єру вистави «Pentecost»

0
131
Перший театр
Перший театр

27 вересня 2019 р. о 18 год. Перший театр (вул.Гнатюка, 11) запрошує глядачів відвідати останню прем’єру літа – політично-мистецький трилер – виставу «Pentecost».

Отже… Закинута балканська церква на перетині шляхів різних завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці.

З недавнього часу усі питання, які піднімає вистава знайомі також українцям – рано чи пізно нам доведеться відповідати на них. Що ми хочемо будувати – нову Вавілонську вежу чи мости та шляхи до порозуміння? Оберемо ізоляцію чи приймемо дар П’ятидесятниці – мову людяності?

Вистава є постановкою-переможцем конкурсу Taking the Stage («Захопити сцену»), створена при сприянні Британської Ради British Council Ukraine.
Вистава розрахована на дорослу аудиторію.

Вистава «Pentecost»
Вистава «Pentecost»

Режисер постановки – Лариса Діденко, відома львів’янам за нещодавньою прем’єрою Першого театру “Проданий сміх”.
Автор тексту – видатний британський драматург Девід Едгар, знаний світовій аудиторії як сценарист історичної костюмованої кінодрами “Леді Джейн” із Хеленою Бонем Картер у головній ролі. Його п’єса Pentecost («П’ятидесятниця») здобула звання «Кращої п’єси року» у Великій Британії у 1994 р.
Менторка проекту від Британської Ради – британська режисерка Керолайн Стайнбайс.

«Багато у чому п’єса перегукується із українськими реаліями. Наприклад, тим, що, змінивши назви вулиць, ми не можемо «…стерти минуле, наче косметику». Або питанням про те, що з цим минулим робити, адже цілком можливо «… до влади мають прийти варвари …, які руйнують, тому що не знають»”. (Лариса Діденко, режисер)

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.