Львів’ян запрошують на огляд четвертого тому Антології “ІДЕЇ, СМИСЛИ, ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА”

243
Львів'ян запрошують на огляд четвертого тому Антології

У вівторок, 21 червня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться зустріч з Романом Яцівим у форматі  огляду четвертого тому Антології “ІДЕЇ, СМИСЛИ, ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

«Де та межа, що ділить дозволене і заборонене, те, що людина сміє і чого не повинна? Захід не бачить цієї межі і її не знає. Знає її погідний, зрівноважений український гротеск. Натомість існує другий кордон, якого не бачить український гротеск. Цей кордон лежить на протилежному кінці життя. Шевченко боявся спати на волі. Цей страх за долю і дальше існування народу  висловлювано в нас вже не раз, називаючи цей стан різними іменами: квієтизм, сентименталізм тощо. З нехоті перед буйним індивідуальним ростом і зі страху втратити рівновагу, український гротеск впадає в незацікавлення ширшою проблематикою, а з тим у банальність і пересічність. Незацікавленість актуальними питаннями і стояння осторонь – в нас часті явища і дістали прекрасне образне окреслення: моя хата скраю. / Де почне творитися та нова майбутня культура і який буде її вигляд, – тепер не збагнути. Але, мабуть, вона сформується не у вузькому локальному засязі, а в глобальному. Вона, мабуть, не буде, як європейська культура, культурою винаходів і сенсацій, а культурою зростання». Це одна з титульних сентенцій (авторства Якова Гніздовського ще з 1947 року), на які багатий Четвертий том Антології української теоретичної думки XX століття «ІДЕЇ, СМИСЛИ, ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА».

Роман Яців
Роман Яців

Провідником сторінками цього масштабного видання, в якому документуються невичерпні інтелектуальні ресурси від епохи великого Митрополита Андрея Шептицького і до сучасності, стане його упорядник Роман Яців. На спільній етично-ціннісній світового Українства тут зустрінуться мистці Києва та Львова, Харкова та Одеси, Рівного та Івано-Франківська, Нью-Йорка і Торонто, Лондона та Парижа, Женеви та Ріо-де-Жанейро, Гайдельберґа та Г’юстона…

Розмова про ідеї і смисли, про полікультурні дифузії та естетичні конфронтації, якими насичене енергетичне поле книги, відбудеться у вівторок, 21 червня 2022 року о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» ( вул. Професорська, 1).

Вже традиційно частуватиме всіх гостей Торгова Марка Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.