Львів’ян запрошують на лекцію Василя Петрика “Архітектора української ідентичності“

554
Львів'ян запрошують на лекцію Василя Петрика “Архітектора української ідентичності“

В п’ятницю, 27 травня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Василя Петрика “Архітектора української ідентичності“.

Російсько-українська війна триває не тільки на кривавих полях битв, в дипломатичних коридорах чи в економічному просторі. Однією з причин бажання знищити Україну Путін назвав намір повністю стерти нашу українську ідентичність, загарбавши разом із землею і містами й селами нашу історію та культуру, а отже й архітектуру. Українська архітектура – це яскрава матеріалізація цивілізаційних здобутків нашої нації, що витримала тисячоліття руйнівних війн, і є фундаментом нашої нової України.

Реконструкція давнього Перемишля роботи Василя Петрика
Реконструкція давнього Перемишля роботи Василя Петрика

У своїй лекції науковець, дослідних архітектурно-археологічних пам’яток і пам’яткоохоронець Василь Петрик поділиться власним баченням джерел української архітектури та її розвитку від Трипілля до сьогодення. Житлова, сакральна, оборонна архітектура в Україні має власну ідентичність, побачити яку нам часто заважають старі «наукові міфи» та стереотипи. Але, на думку Василя Петрика, саме архітектура може стати в майбутньому одним з наріжних каменів відродженої української ідентичності.

Перед початком лекції Андрій Левик презентуватиме журнал “Наша спадщина”. Лекція організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) в партнерстві з Науково-Технічною бібліотекою Національного Університету “Львівська Політехніка”. До та після лекції гостинного частує Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.