Львів’ян запрошують на лекцію “Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки”

880
Львів'ян запрошують на лекцію "Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки"

У вівторок, 14 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція старшого наукового співробітника Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Роксоляни Мисько-Пасічник під назвою “Обірвана пісня Лідії Королевич-Липки”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

14 березня 2023 року минає 100 років від дня народження композиторки-піснярки Лідії Королевич-Липки (1923-1951), яка походила зі славного музичними традиціями роду Нижанківських. На відміну від своєї троюрідної сестри Рени Яросевич – знаменитої співачки, відомої за сценічним ім’ям Рената Богданська, Ліда Королевич, як авторка і виконавиця, була зіркою для родини і друзів. У 1940-50-х рр. її пісні часто звучали на студентських вечорах у Львівській політехніці (де навчалася сестра Лідії – Софія) в авторському виконанні, а також – у виконанні тріо сестер Королевич Надії (в заміжжі Мисько), Софії (в заміжжі Дорош) та Лідії (в заміжжі Липка).

Її ліричні пісні, близькі до вокальної творчості січових стрільців, не вписувалися у масову культуру радянської дійсності…

У 1990-х роках вони отримали друге життя завдяки заслуженій артистці України Лілії Кострубі, котра включила окремі з них до свого концертного репертуару, і завдяки Музичним вечорам у Музеї Соломії Крушельницької.

На початку 2000-х Ліда Королевич стала героїнею есею “Так жаль мені минулих днів…” видатного письменника й перекладача Андрія Содомори.

До та після лекції традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.