Львів’ян запрошують на лекцію “АнтикΩманія в Галичині, або повсякденність неархітектурної класики”

510
Львів'ян запрошують на лекцію "АнтикΩманія в Галичині, або повсякденність неархітектурної класики"

В п’ятницю, 31 березня 2023, о 17.30, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) Анастасія Баукова, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка прочитає лекцію “АнтикΩманія в Галичині, або повсякденність неархітектурної класики”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

З доби Відродження освічені прошарки населення Європи захоплювалися вивченням культурної спадщини античності. Львів, перебуваючи у сфері поширення загальноєвропейських наукових та культурних тенденцій розвитку, також піддався магії вивчення історії стародавніх цивілізацій.

Не стала перешкодою у цьому і певна віддаленість міста від регіонів поширення класичної чи східної культур. Політичні обставини, наявність університету як потужного інформаційного осередку у поєднанні із значною кількістю заможних і освідчених мешканців створили унікальні умови для розвитку справжньої антикоманії у ХІХ – першій третині ХХ ст.

Захоплення античною спадщиною покликало до життя не тільки такі професії як античний археолог, реставратор та музейник, але й налагодило виробництво стилізацій та копій, і, що також важливо, фальсифікату.

Під час лекції пропонується глибше подивитись на неархітектурний класицизм Галичини і способи інтеграції Львова до світу “народу геніїв”.

До та після події традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.