Львів’ян запрошують на лекцію “Альфред Захарієвич – піонер залізобетонного будівництва і законодавець стилю”

269
Львів’ян запрошують на лекцію

В п’ятницю, 16 вересня 2022 року, в рамках циклу презентацій, присвячених життю та творчості Юліана та Альфреда Захарієвичів, які організовує Львівський Фотомузей, УФОТО та Науково-технічна бібліотека НУ “Львівська політехніка” 16 вересня ц. р. буде виголошена наступна доповідь доцента к-ри історії УКУ п. Ігоря Жука, за темою: «Альфред Захарієвич (1871-1937) – піонер залізобетонного будівництва і законодавець стилю в архітектурі Львова початку ХХ ст.».

Захід відбудеться в залі Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1), початок – о 16.00.

Альфред Владислав Кристіан Роберт Захарієвич – найвидатніший серед представників львівської архітектурної школи періоду сецесії, неокласицизму та раннього модернізму, провідний будівельний підприємець Львова першої третини ХХ ст., проєктант сотень мостів. Окремо слід відзначити його заслуги як ініціатора впровадження в будівництво Галичини залізобетонних конструкцій системи Франсуа Геннебіка.

Сьогодні ми віддаємо належне таланту цього майстра, який на початку ХХ ст. значною мірою визначав лице львівської архітектури – як у попередні століття визначали Павло Римлянин, Бернард Меретин та професор Юліан Захарієвич, його батько.

До та після лекції гостинно частуватиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.