Львів’ян запрошують до «Святих покровителів Нескорених»

612
Експозиція виставки "Святі покровителі Нескорених"
Експозиція виставки "Святі покровителі Нескорених"

Львівський музей історії релігії запрошує до «Святих покровителів Нескорених». Це назва банерної виставки, яка запрацює 29 грудня, о 15 годині. Її експонуватимуть на площі Музейній, 1 (навпроти Львівського музею історії релігії).

Щодня війна проти рашизму залишає по собі слід. Кожний українець важко переживає війну, а емоційний стан коливається від розпачу до ейфорії, від сліз до надії на перемогу. Ми просимо Господа, небесних покровителів захистити нашу землю від загарбників і самі боремося за нашу свободу. Виставка «Святі покровителі Нескорених» підтвердження цьому. Чотирнадцять тематичних інформаційних банерів розповідають про страшні звірства російських окупантів, які назавжди відображені не лише у пам’яті українців, а й на фотографіях.

 Експозиція виставки "Святі покровителі Нескорених"
Експозиція виставки “Святі покровителі Нескорених”

Мета виставки – показати християнські, гуманістичні корені культури нашого народу, моральну справедливість його боротьби за свободу і незалежність.

Виставка підготовлена на основі пам’яток з колекцій Львівського музею історії релігії, його Червоноградської філії і світлин, зроблених на війні, в тилу українськими військовими, кореспондентами, польськими й іспанськими фотографами. На кожному банері зображено небесного покровителя України, народу, українського війська, інше. Ці зображення поєднані з документальними фотографіями теперішньої війни нескорених. Вони вражають, викликають гнів, розлючують.

 Експозиція виставки "Святі покровителі Нескорених"
Експозиція виставки “Святі покровителі Нескорених”

Чільне місце займає ікона Покрови Пресвятої Богородиці, головної захисниці українських воїнів, які безстрашно стоять на сторожі нашої державності. Представлять ікону «Жони мироносиці» поруч із жінками, які кілометрами плетуть маскувальні сітки, ліплять вареники, готують енергетичні смаколики й продуктові набори для наших воїнів. Відвідувач побачить зображення святого Михаїла, небесного покровителя українського війська, що не перестає воювати з ангелами темряви; святого архангела Гавриїла, покровителя дипломатів, миротворців; святу великомученицю Варвару, покровительку артилерії, саперів; святого Мартина Турського, засновника і покровителя капеланів, інші. А поруч – кадри воєнної хроніки, які ілюструють моторошну і жорстоку правду війни: біль, вдячність, пам’ять і непохитну надію на нашу перемогу.

Олена МАЛЮГА
наукова співробітниця ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.