Львів’ян кличуть на лекцію Андрія Гречила “Червоно-чорні прапори в українській традиції”

508
Львів'ян кличуть на лекцію Андрія Гречила

У вівторок, 16 січня 2024 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція доктора історичних наук, голови Українського геральдичного товариства Андрія Гречила “Червоно-чорні прапори в українській традиції”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Українського геральдичного товариства та Львівського палацу Мистецтв.

Червоно-чорні кольори від середини ХХ ст. поступово стали символом української революційної визвольної боротьби. Хоча вони й не набули значного поширення, використовувалися переважно в діаспорі, а в Україні фактично залишалися невідомими.

З відновленням державності України ці кольори активно використовували різні політичні організації, які позиціонували себе як націоналістичні.

На початку ХХІ ст. ці барви стали символами протесту й боротьби під час Революції Гідності. А після повномасштабного вторгнення росії в Україну червоно-чорне сполучення увійшло у символіку Збройних Сил України, стало уособлювати опір і незламність, хоробрість і жертовність.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.