Львів дивує: 70 саксофоністів виконали американський джазовий хіт (відео)

1020

Понад 70 юних саксофоністів та їх дорослих наставників сьогодні, 6 листопада, у 200-ту річницю від дня народження легендарного винахідника саксофону Адольфа Сакса, зібралися разом, щоб виконати відомий музичний твір.

“When the Saints Go Marching In” (“Коли святі марширують”), яку зіграли учні львівських музичних шкіл посеред вулиці, – це народна американська пісня жанру спіричуел. Від другої половини ХХ століття пісню записували багато виконавців у різних жанрах. Також вона стала стандартом у джазовому репертуарі.

Метою дійства, задля якої фестиваль “Jazz Bez” та “ДжазКлуб. Львів” об’єднали львівських саксофоністів, є знайомство діток з 11 музичних шкіл між собою.

Адольф Сакс народився 6 листопада 1814 року у м. Дінант у Бельгії.

Майструванню духових навчився у батька, Жозефа Шарля Сакса, придворного музиканта. 1836 Адольф Сакс емігрував у Францію та відкрив у Парижі фабрику духових інструментів, де одержав широку популярність як винахідник і проектувальник.

Найвідомішим винаходом Адольфа Сакса став саксофон, запатентований 1846 року. Саксофон отримав визнання серед провідних композиторів Франції, і 1857 Сакс був запрошений викладати саксофон у Паризькій консерваторії. Проте конкуренти звинувачували творця у плагіаті, і постійні судові витрати розорили Сакса. Він помер у бідності і був похований на кладовищі Монмартр у Парижі.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.