У Львові на вулиці Клепарівській є підземний бункер “Лощина”. Це півтора кілометри ходів, п’ятдесят кімнат і все на глибині 30 метрів під землею. За незалежності бункер покинули військові.
Зараз Лощина вражає своїми масштабами, закинутістю та є загальнодоступною для всіх. Це ідеальний об’єкт щоб розпочати своє захоплення дігерством, щоб вперше піти під землю та поробити гарні фото.
Ну і атмосферне відео як ми там гуляли
А ще Лощина це яскравий приклад безгосподарності українських військових. Тисячі квадратних метрів майже в центрі міста стоять покинутими більше п’ятнадцяти років. З часом сюди нанесли сміття а вода почала затоплювати підлогу. Але навіть зараз очевидно який величезний потенціал має цей бункер. Тут можна розташувати арт простір, зробити музей, готель, погреби з вином та сиром чи просто холодні складські приміщення. На жаль, нічого цього не робиться. Лише злодії довирізають тут залишки металу.
Ось кілька порад для тих хто надумає відвідати бункер «Лощина». Входи знаходяться на території СКА коло одного із стадіонів. Де точно – не скажу, щоб не псувати задоволення від пошуку. Входи відкриті, паркану немає. В Лощину можна йти навіть з ліхтариками на мобільних телефонах. Але якщо Ви хочете дослідити всі кімнати – то обов’язково беріть гумові чоботи повище та хороше світло. Дихати в Лощині є чим. Заблукати, провалитися чи отруїтися – неможливо. Хіба що принесеним з собою алкоголем. Ну і взимку там тепло. По кутках сплять кажани. Так шо не лякайтеся і будьте тихо!
Ну і наразі все. Краще побачити самому ніж дивитися фотки. Так що хто там не був – вперед в Лощину!
Тут би зробити музей УПА-УГА “Криївка” з відповідними експонатами.
Володя, ну ти і довбойоб!
Ахахахах
Цікава локація. А вояки, як завжди, засрали все і традиційно, не хочуть продавати нікому, чекають кращих часів, тобто, коли повернеться “стариший брат”, чи “сестра” бл…
Уууу вояка, п*дараси, ууу засрали, ууу не дають нікому там щось робити, ууу зрада, зрада.
А навіщо її доглядати, якщо це недоцільно? Коли дефіцит бюджету і на сході є більші проблеми, то трати на це гроші ідіотизм але вам все одно, головне це кинути у когось камінь. Бо всі такі тупі, а ви один неймовірно розумний, як же жаль що ви сидите на дивані а не “рулите” усім цим, ото б ми зажили, ууу зажили б, з Лощини пропало усе сміття, а далі що? Бо ж пів країни спати спокійно не може через то що вояки, п*дараси, засрали лощину.
p.s: словосполучення “вояки п*дараси” це іронія і аж ніяк не прояв зневаги до віськових. Використано з метою гіперболізації думок деяких коментаторів, аби підкреслити наскільки вони абсурдні.
Дякую за Ваш коментар. Об’єкт закинули ще в 2000-х коли війною навіть і не пахло. Що заважало тоді, коли там ще було світло і сухо, віддати їх в оренду? Склади, музей, квести банальні робити. Це ж унікальний об’єкт для Львова! І грошики б військовим капали…
Ну і більше про Лощину, фото звідти за останні 15 років є по лінку “Explorer” в кінці статті.
Андрій дякую Вам за статтю.
Я не можу сказати Вам, що заважало тоді. І на мою думку марно про це говорити зараз . Я ж говорю про сьогодення. І на мою думку, це економічно недоцільно, як і для міністерства оборони, оскільки якщо вірити офіційним даним:
“На обліку Міноборони перебувають майже пів мільйона гектарів земельних ділянок, які підлягають державній реєстрації.”,
це тільки незасекречене майно. Очевидно що вони не можуть за усім “доглядати”.
Так і для бізнесу, якщо Ви Львівський то можете звернути увагу, яка тут ситуацію з нерухомістю, квартири розходяться як гарячі пиріжки, то чому ж ніхто досі там не побудував житловий масив? На мою думку питання не в тому що “не продають”, адже продають, звісно потрібно пройти сім кіл пекла але продадуть, питання знову ж в тому наскільки це економічно доцільно.
Я вважаю що якщо б було вигідно, то забудовники б на смерть бились за неї, а очікувати зараз, що міністерство оборони буде вкладати в цей об’єкт гроші,теж абсурдно по очевидним причинам. Я говорю вам з точки зору людини, яка немає ніякого відношення до дігерства, і саме тому романтика закинутих об’єктів не впливає на моє бачення, я говорю вам зі сторони бізнесу. Перепрошую якщо меркантильно, але я вважаю, що аби ця романтика функціонувала в її тіні повинна бути економічна складова і чим вона буде прибутковіша тим довше триватиме ця романтика.