Ліфт Дідушицького – один із найдавніших механічних ліфтів Європи (відео)

1804

Один із найдавніших у Європі механічних ліфтів знаходиться у Державному природознавчому музеї НАН України на вулиці Театральній у Львові.

lift_didushytskoho (3)

У 1870 році відомий зоолог, етнограф і археолог, один із найбагатших галичан, граф Володимир Дідушицький відкриває у викупленому в міста у 1868 році будинку Природничий музей, якому присвячує весь свій час.

Володимир Дідушицький у похилому віці
Володимир Дідушицький у похилому віці

У похилому віці граф Дідушицький мав паралізовані ноги і музеєм пересувався за допомогою інвалідного візка, – розповідає кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу біотичного та ландшафтного різноманіття Андрій Бокотей.


lift_didushytskoho

На першому поверсі у графа був особистий кабінет, де він навіть міг заночувати на гуцульському бамбетлі. Та оскільки основні колекції, з якими працював Дідушицький, були на другому і третьому поверхах, спеціально для нього спорудили дерев’яний механічний ліфт.

lift_didushytskoho_1

 

Противага, за допомогою якої кабіна підіймалася, була збалансована з вагою графа і його візка. Тому заїжджаючи у ліфт, Дідушицький міг легко підняти сам себе за допомогою шнурів на потрібний поверх.

Тепер ліфту бракує тільки мотузки. Він діючий, і музейники планують зробити з нього цікавий атракціон.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.