Легенди Львова. Фатальний любовний трикутник

2846

Про кохання, за яке не шкода віддати власне життя, розповідає львівська легенда.

У будинку №3 на площі Ринок, який колись називався Вільчківською кам’яницею, бо тут мешкала 18-річна красуня Ганна Вільчківна, у 1580 році розгорівся кривавий скандал.

Дівчина була відомою нареченою, і претендентів на руку і серце красуні не бракувало. Серед них особливою наполегливістю відзначились поляк Павел Єльонек і флорентієць Урбано делла Ріпа Убальдіні.

Якось, коли Ганна була на весіллі подруги, двоє закоханих юнаків вирішили одночасно запросити дівчину до танцю. Вільчківна обрала Убальдіні. Це настільки образило Єльонека, що він дав суперникові ляпаса. Убальдіні відповів… ударом кинджала, який виявився смертельним. Флорентійця одразу заарештували і мали стратити.

Кам'яниця №3 на Ринку, ІІ пол. ХХ ст.
Кам’яниця №3 на Ринку, ІІ пол. ХІХ ст.
Кам'яниця №3 на Ринку, сучасне фото
Кам’яниця №3 на Ринку, сучасне фото

Та страшна кара оминула юнака. І не тому, що за нього заступилася могутня та впливова італійська колонія Львова, і навіть не тому, що він був родичем Папи Римського Григорія XIII.

Не допустили страти закоханого Убальдіні львівські жінки. Історія кохання юнака здалася їм настільки романтичною, що вони не давали спокою своїм чоловікам і влаштовували пікети перед Ратушею. До всього з’ясувалося, що Павел Єльонек на смертному ложі вибачив убивцю і попросив не карати його.

Урбано Убальдіні вийшов із в’язниці й одружився з Ганною Вільчківною.  Вони поклали початок ще одному славетному львівському патриціанському роду.

Джерело: Центр міської історії, Вікіпедія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.