Львів музичний, або вже без Скорика

1011
Львів музичний, або Данилиха знову жартує

Львів музичний…Саме таку назву мала програма музичної редакції Львівського телебачення. Я цю передачу любив. Пригадую, – вели її в різні роки музикознавці Юрій Булка, Олександр Зелінський, Ярема Якубяк, Люба Козак.

Мирослав Скорик - композитор
Мирослав Скорик – композитор

 

Мирон Юсипович - диригент
Мирон Юсипович – диригент
Микола Кулик - диригент капели Трембіта
Микола Кулик – диригент капели Трембіта
Василь Барвінський - композитор
Василь Барвінський – композитор

Це були фахівці справи які вміло розставляли акценти музичного життя нашого міста, краю. Вони запрошували знаних людей до студії. Серед яких композитори, виконавці: Анатоль Кос-Анатольський, Микола Колесса, Олег Криса, сестри Байко, Павло Кармелюк, Олександр Врабель…

Василь Сліпак - співак, герой АТО
Василь Сліпак – співак, герой АТО
Олег Лихач - соліст опери
Олег Лихач – соліст опери

«Львів музичний» мав свій колорит як і Львів музичний в реальності. Тут у Львові завжди звучала музика високого ґатунку. Свій вплив на то мала наявність музичних шкіл, училищ, консерваторії, філармонії Театру Опери і балету. У нашому місті були і є хорові, танцювальні колективи, оркестри тощо. Тож і нема підстав дивуватися,що у Львові розпочинали свій творчий шлях Володимир Івасюк, Віктор Морозов, Білозіри, Святослав Вакарчук, Руслана, Кузьма-Скрябін. Саме у Львові народилися «Арніка»і «Ватра», «Плач Єремії», «Мертвий півень», «Скрябін». Звичайно, найбільшу славу нашому місту принесли Соломія Крушельницька, Мирослав Скорик, Олег Криса, Люба Колесса та інші. Славних музикантів усіх і не назвеш. Зрештою,не в цьому мета цього маленького допису.

Оксана Білозір - співачка, депутат
Оксана Білозір – співачка, депутат
Віктор Морозов - співак, перекладач
Віктор Морозов – співак, перекладач
Тарас Чубай - співак
Тарас Чубай – співак

У Львові  завжди звучала українська пісня. У нашому місті,як правило,формувався хороший смак , був якісний вокал. Можна сказати, що Львів музичний розвивався у різних напрямках і жанрах і міг задовільнити різні смаки. Сьогодні  завдяки глибоким традиціям цей процес має гідне продовження.

Кузьменко-Скрябін - співак, композитор
Кузьменко-Скрябін – співак, композитор
Дзідзьо-Хома - співак
Дзідзьо-Хома – співак

Отже, Львів музичний.

Ігор ДАНИЛИХА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.