Львів’ян запрошують переглянути онлайн-вистави Оперного театру

2239
Львівський Національний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у листівках початку ХХ століття

Незважаючи на те, що показ вистав у Львівській національній опері призупинено через карантин, театр надає можливість безкоштовно переглянути улюблені вистави вдома онлайн. Про це повідомляє Львівський портал.

Найкращі опери та балети глядачі зможуть побачити на YouTube-каналі Львівської національної опери за посиланням: https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos.

Щоп’ятниці, суботи та неділі вистави з репертуару театру будуть доступні для перегляду. Вже цього тижня – 20, 21 та 22 березня відбудуться покази опер українських композиторів Миколи Лисенка та Євгена Станковича, а також балетів Ігоря Стравінського:

  • 20 березня, п’ятниця о 19:00 – вистава «Правда під маскою», що об‘єднує два балети − «Пульчинелла» та «Весна священна» композитора з українським корінням Ігоря Стравінського;
  • 21 березня о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;
  • 21 березня о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.
  • 22 березня о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;
  • 22 березня о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.

 

Вистава «Правда під маскою»

Вистава «Правда під маскою»
Вистава «Правда під маскою»

Прем’єра вистави «Правда під маскою», поставленої хореографом з Італії Марчелло Алджері та американським диригентом українського походження Теодором Кучаром, відбулася на Львівській сцені у 2018 році. У листопаді 2019-го ця постановка здобула перемогу у номінації «краща хореографічна / балетна / пластична вистава» ІІ Всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА».

У концепції вистави прочитуються два основних аспекти життя. «Пульчинелла» – символ всього того, що приховане під маскою і готове змінюватися з хитрістю, відповідно до обставин. «Весна священна» натомість є правдивою реальністю, яка живе всередині нас. Отже, з одного боку, маска – під якою ховаємо своє «я», з іншого боку – «я» постає як істина. Впродовж вистави змінюється і підхід до хореографії – від класичного балету на пуантах в «Пульчинеллі» до модерної пластики у «Весні священній».

Опера «Наталка Полтавка»

Опера «Наталка Полтавка»
Опера «Наталка Полтавка»

Опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, прем’єра якої відбулася 1889 р., написана за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Цей твір вивчають ще у школі, а мелодії з опери – відомі і рідні серцю кожному українцю! Адже понад 200 років Наталка Полтавка – улюблениця українського театру, а згодом сюжет про кмітливу дівчину постав і на оперній сцені. Пісенні номери опери розкривають ключові моменти сюжету – тут і прониклива лірика закоханих, жартівливі пісні та діалоги, і щасливий фінал розумної та вірної Наталки та її нареченого Петра!

Феєрія «Коли цвіте папороть»

Феєрія «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Є. Станковича – це вражаючий спектакль, що поєднує енергетичну музику, хорове виконавство, народні традиції обрядовості і сучасну хореографію. Доповнює враження – яскраве дійство з використанням 3D-технологій.

Феєрія «Коли цвіте папороть»
Феєрія «Коли цвіте папороть»

Новітня прем’єра феєрії відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою. «Я щасливий, що тепер у Львові мій твір відроджується по-новому, першим у грандіозному проекті Василя Вовкуна «Український прорив», − відзначив композитор Євген Станкович.

Вже наступного тижня на глядачів чекають нові онлайн-вистави з репертуару Львівської національної опери, тож поціновувачів оперного мистецтва закликають слідкувати за новинами!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.