Куди вітер подує. Флюгери львівських будинків

2900

Флюгер – це не лише покажчик напряму і швидкості вітру, а ще й талісман або оберіг будинку. Ковалі виготовляють справжні шедеври – різноманітні вишукані й витончені вироби. Таким чином, флюгер став ще й прикрасою будинку, показником його індивідуальності і смаку господаря. Різноманітні флюгери – невід’ємний атрибут львівських будинків. У місті, навіть, проходить музичний фестиваль «Флюгери Львова».

Вул. Вербицького, 4

Ажурний флюгер прикрашає верхівку вілли на вулиці Вербицького. Будинок 1890 року з елементами німецького народного стилю авторства львівського архітектора Людвіка Балдвін-Рамулта.

Вул. Дж. Дудаєва, 8

Витончений флюгер на даху будівлі № 8 по вулиці Дж. Дудаєва. В будинку за Польщі діяла редакція українського видавництва і газети «Світ дитини», 1939 року тут було Товариство фізичної культури, у 1950-х — гуртожиток № 3 Інституту фізкультури, тепер тут спортивний корпус Львівського інституту фізкультури. Будинок споруджений у 1884—1887 роках.

Вул. Коновальця, 100

Прапор-флюгер у віллі, збудованій за проектом львівського архітектора Станіслава Улейського у 1912 році для Олександра Кшечуновича з відомої та шанованої у Львові вірменської родини. Згодом тут мешкав аптекар Стефан Стенцель – власник аптеки у кам’яниці Шпрехера на площі Міцкевича. Вілла збудована у стилі неоготики.

Вул. Залізняка, 8

Флюгер-сонце з хмаринкою можна знайти на верхівці даху будинку по вулиці Максима Залізняка.

Вул. Котляревського, 12

Ангел із сурмою вінчає дах будинку по вулиці Котляревського. Будинок виконаний у стилі модерн з використанням трансформованих мотивів класицизму. Збудований у 1912—1914 роках за проектом Івана Багенського спільно з Войцехом Дембінським.

Вул. Генерала Чупринки, 21

У віллі, збудованій фірмою Івана Левинського, невеликий акуратний флюгер. Фасади будинку, оформлені нетинькованою цегляною кладкою, вирізняються яскравим керамічним декором (полив’яні кахлі) та різьбленими деталями.

Вул. Русових, 2

Ще один флюгер у формі прапорця визначає напрямок вітру на одному з куполів кутового будинку по вулиці Русових.

Вул. Коновальця, 98

Зовнішній вигляд вілли по вулиці Коновальця, 98 доповнює ажурний флюгер. Будівля збудована фірмою Івана Левинського за проектом Тадеуша Обмінського у 1904—1905 роках у карпатському стилі, остання перебудова від якого майже нічого від нього не залишила.

Вул. Котляревського, 29

Прапор із місяцем та зірками на будинку № 29 по вулиці Котляревського. Вілла збудована у 1891—1892 роках за проектом Юліана Захаревича та Івана Левинського. Власником будинку з 1913 року був архітектор Я. С. Зубжицький.

Наталія БОЙЧЕНКО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.