“Крим SOS” та “Євромайдан SOS” покажуть у Львові

406
"Крим SOS" та "Євромайдан SOS" покажуть у Львові

У вівторок, 20 лютого 2018 року, о 18.00 в приміщенні меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору” (проспект В’ячеслава Чорновола, 45) відбудеться перегляд короткометражних документальних фільмів від Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, присвячених двом громадським ініціативам, які виникли в часи Євромайдану – «Євромайдан SOS» та «Крим SOS».

“Євромайдан SOS” виник з ініціативи молодих правозахисників та активістів, які об’єдналися 30 листопада після побиття студентів на Євромайдані. Олександра Матвійчук – відома в Україні молода правозахисниця, керівник Центру Громадянських Свобод розповідає, як наступного дня після побиття студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року активісти відкрили “гарячу” лінію для постраждалих і ще одну – для волонтерів-адвокатів. І таким чином забезпечили юридичні послуги та захист у судах для учасників протесту. Нині вони ведуть моніторинг військових злочинів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, передають добуті документи в Гаазький суд, займаються міжнародною адквокацією та борються за звільнення українських політичних в’язнів у Росії.
НАД ФІЛЬМОМ ПРАЦЮВАЛИ:
Сергій Лисенко, режисер
Олександр Кришталович, Дмитро Палилик, оператори
Роман Бондарчук, Сергій Лисенко, архівні зйомки
Микита Моісеєв, Антон Байбаков, композитори
Борис Петер, звукорежисер
Роман Бондарчук, продюсер, керівник проекту

“Крим SOS”. У перший день російської окупації півострова активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у Facebook, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Згодом вони почали допомагати переселенцям не тільки з Криму, але і з Донбасу, де йдуть військові дії. Організація почала стрімко розвиватися, стала партнером ООН в Україні у справах біженців, створила три офіси в Києві, Херсоні та Львові. Нині Крим SOS надає екстрену гуманітарну, правову, психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, бореться за повернення Криму в Україну.
НАД ФІЛЬМОМ ПРАЦЮВАЛИ:
Сергій Лисенко, режисер
Андрій Лісецький,Олександр Кришталович, Дмитро Глухенький, оператори
Антон Байбаков, композитор
Борис Петер, звукорежисер
Роман Бондарчук, продюсер, керівник проекту

Після перегляду планується обговорення почутого між глядачами.
Показ відбуватиметься за підтримки ГО “Патронус” і потрапити на нього можна буде абсолютно безкоштовно.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.