“Крилос, або таємниці Галицької Трої” – у Львові прочитають лекцію і покажуть унікальний віднайдений фільм

751
Крилос
Крилос

В п’ятницю, 22 липня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) прочитають лекцію “Крилос, або таємниці Галицької Трої”.

В рамках лекції відбудеться перший показ уривку віднайденого Ігорем Ткачиком фільму “Крилос” знятого Юліаном Дорошем.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Українська історія дотепер ховає нерозгадані таємниці по різних закутках наших (часом приватних) архівів та в глибинах землі. Кілька десятиліть українські історики сперечалися про місце розташування Княжого Галича – легендарної літописної столиці Володимирка Володаревича, Ярослава Осьмомисла і Романа Великого. І лише лопата робітника Данила Михальчука 25 липня 1936 року остаточно розв’язала цю епохальну історичну суперечку.

Але хто був тим Галицьким Шліманом, що віднайшов українцям їхню Трою? Що це була за знахідка, що вказала нам на серце історичної Галичини? У чому була небезпека археологічних екскурсій до Княжого Галича у 30-х роках минулого сторіччя? І чи зможемо ми колись нарешті побачити історичний фільм про Княжий Галич?

Про це у своїй лекції розкажуть нам Юрій Лукомський, Василь Петрик, Роман Метельський та Ігор Ткачик. Та одразу застерігаємо, що усі таємниці княжого Галича ще й дотепер не розкриті.

Вже традиційно частуватиме всіх гостей Торгова Марка Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.