Концерт пам’яті Адама Солтиса відбувся в музеї Олекси Новаківського (відео)

684
Учасники концерту пам’яті Адама Солтиса
Учасники концерту пам’яті Адама Солтиса

В неділю, 11 листопада 2018 року, в приміщенні Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11) відбувся вечір пам’яті, який присвячений видатному львів’янину – композитору, диригенту, педагогові, музичному діячу Адаму Солтису. 

Завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Ірина Різун
Завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Ірина Різун

Вшановуючи пам’ять митця, чудові львівські музиканти Заслужені артисти України Оксана Рапіта та Наталія Дитюк, а також концертмейстер Олена Владиславська,
виконали низку його вокальних та фортепіанних творів. Ведучою концертного дійства була відомий музикознавець Роксоляна Гавалюк.

Роксоляна Гавалюк
Роксоляна Гавалюк

Всі композиції, які увійшли до програми концерту, впродовж останніх десятиліть звучали вкрай рідко, а німецькомовні солоспіви зовсім нещодавно опубліковано і публічно виконано вперше.

Оксана Рапіта
Оксана Рапіта

Твір, який відкрив концертну програму “Тема і варіації”– один з низки фортепіанних композицій молодого митця, що постали у проміжку 1912-1916 років.  (Rondo, 1912 Intermezzo, 1912, Фортпеіанна соната, 1916, Temat i wariacje, 1916).

Наталія Дитюк та концертмейстер Олена Владиславська
Наталія Дитюк та концертмейстер Олена Владиславська

Частина програми була не лише представницькою, але й свого роду прем’єрною. Композиції, які прозвучали у її вокальній частині представляли розділ творчості на загал мало знаний і в біографічних працях згадуваний виключно маргінально, хіба в переліку жанрів творчості митця. Адже зазначаючи найвищі композиторські здобутки митця, дослідники згадують насамперед дві симфонії, симфонічні поеми «Słowianie» 1949, «Z gór i dolin» 1960), Симфонічну фантазію на тему „Warszawianki” (1957), симфонічну баладу « Dudziarz» (1958).

Вокальні твори композитора, хоч мали в дорадянську добу щасливу виконавську долю, лише були видані частково: а саме «Przedwiosnie», «Przyjscie», «Poranny ptaszek spiewa» були надруковані у Львові і видавництвом Зайфарта, а в 2010 році вони ж увійшли до навчального посібника Надії Бабинець «Камерно-вокальні твори сучасних композиторів  Галичини для концертмейстерських класів».

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.