Концерт “Back to the roots” зібрав у Львові справжніх поціновувачів (відео)

926
Учасники концерту "Back to the roots"

В суботу, 10 листопада 2018 року, в рамках II Фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018 в приміщенні Львівського обласного театру ляльок (площа Данила Галицького, 1) відбувся концерт “Back to the roots”.

Концерт став повернення до традицій, віднайдення власного «коріння» музичними засобами  виконавців на старосвітських бандурах та кобзах в якому взяли участь Андрій
Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч та Тетяна Никитюк.

Концерт розпочався з того, що засновниця та арт-директорка фестивалю сучасної
бандури Lviv Bandur Fest, бандуристка Анастасія Войтюк презентувала он-лайн бандуру. Он-лайн бандура – це веб-сторінка на яку кожен може зайти і зіграти на бандурі. ЇЇ адреса – https://bandura.ukrzen.in.ua/ . Це сайт, який разом створили проект Ukrzen Team та Львів бандур фест. Ідея була Ukrzen – це такий ресурс в інтернеті, який створює багато українських проектів.

Анастасія Войтюк презентує он-лайн бандуру
Анастасія Войтюк презентує он-лайн бандуру

Записувала та надихала Настя Войтенко, а записані звуки бандури Тараса Силенка. Фотографія бандури Юліана Китастого – відомого бандуриста, який грає і на сучасній і на старосвітській бандурах. Це діатонічна бандура, на ній презентований певний лад і можна заграти лише певний репертуар, або пісні в певній тональності. Але на он-лайн бандурі кожен може заграти те, що хоче.

Тарас Силенко
Тарас Силенко

Тарас Силенко – співак-бандурист, заслужений артист України, член Всеукраїнської спілки кобзарів, актор, якого можна впізнати у фільмах «Гіркі жнива» (2017) і «Богдан Зиновій Хмельницький» (2006). Він об’їздив з концертами всі найближчі країни. Працював у Стрітівській кобзарській школі.

Сергій Нечипоренко
Сергій Нечипоренко

Сергій Нечипоренко грає на кобзі Остапа Вересая. Маленький секрет – він вміє грати на гітарі і це полегшило йому навчання грі на цій кобзі.

Андрій Сілецький
Андрій Сілецький

Андрій Сілецький – львів’янин, сучасний кобзар, грає на Вересаївській кобзі.

Тетяна Никитюк
Тетяна Никитюк

Тетяна Никитюк сама зголосилася на фестиваль. Вона виконує старовинні українські канти, псальми, історичні ліричні пісні на кобзі Вересая.

Едуард Драч
Едуард Драч

Едуард Драч грає і на кобзі, і на бандурі, і на лірі. А ще він лікар-невролог і вікіпедист, тобто дописує до Вікіпедії, ресурсу, звідки ми часто беремо інформацію. У 1989 році Едуард отримав першу премію фестивалю «Червона Рута»

Ще один концерт “Back to the roots” відбувся наступного дня у храмі блаженного  Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1).

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.