«Концерт для двох клоунів», або театральна родзинка “Французької весни”

385
Актор Ігор Селлем та актриса Жюлія Моа Кап у виставі ''Концерт для двох клоунів''

В середу, 24 квітня 2019 року, в рамках фестивалю «Французька весна», на сцені Театру імені Марії Заньковецької, відбувся показ вистави «Концерт для двох клоунів» від театральної компанії «Les Rois vagabond» («Мандрівні королі»).

Французькі актори Жюлія Моа Кап та Ігор Селлем  показали театральне диво львів’янам та шановним гостям міста. Акробатика та пантоміма, музика, кілька ненароком кинутих слів. «Мандрівні королі» говорили незвичною універсальною мовою. І незалежно від того, хто ти ­­­– «старий філософ» чи дитина, ти водночас дивуєшся і смієшся, почуваєшся зворушеним від побаченого та захоплюєшся театралізованим дійством.

Афіша до вистави ''Концерт для двох клоунів''
Афіша до вистави ”Концерт для двох клоунів”

Як йдеться в анотації до вистави: «У програмі: Вівальді, Штраус, Бах… Але музиканти – це клоуни». І дійсно знамениті «Пори року» Вівальді (осінь і зима), які звучать на скрипці актриса Жюлії Моа Кап виконує  у русі. Вона крутиться хаотично немов під подихом вітру кружляє осіннє листя і зимові сніжинки, які виникають у свідомості від композиції великого митця – Вівальді. Також прозвучали музичні твори Баха і Штрауса, виконані в творчому тандемі акторів – Жюлії Моа Кап (скрипка) та Ігора Селлема (труба). Звучання творів видатних композиторів у виставі надало їй певної лірики та трагізму.

Актриса Жюлія Моа Кап у виставі ''Концерт для двох клоунів''
Актриса Жюлія Моа Кап у виставі ”Концерт для двох клоунів”

Цікавим було ще й те, що актори залучали до сценічного дійства глядачів. Особливе враження справив на останніх момент, коли у сцені, де актор Ігор Селлем начебто втрачає свою кохану (Жюлія Моа Кап), в цей кульмінаційний момент до нього вийшла маленька дівчинка і обійняла його. І як одразу «засяяв» клоун Ігор Селлем. Попри все вистава закінчується «хеппі ендом», героїня виявляється живою.

Актриса Жюлія Моа Кап та актор Ігор Селлем у виставі ''Концерт для двох клоунів''
Актриса Жюлія Моа Кап та актор Ігор Селлем у виставі ”Концерт для двох клоунів”

Нові та унікальні візії французької культури та історії, що пропонує цьогорічний фестиваль «Французька весна» у Львові, надихне кожного та стане спільним простором обміну двох культур, творчості та креативу.

Денис ГУГНИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.