Колорит і традиції: T.HUTSULS у новому кліпі «Сум вівчара» показали правдивих гуцулів (відео)

219
Колорит і традиції: T.HUTSULS у новому кліпі «Сум вівчара» показали правдивих гуцулів

Молодий колоритний гурт із Коломиї T.HUTSULS часто наголошує, що у їхній назві зашифровано вислів «True Hutsuls». Відтак правдиві, «трушні Гуцули» кожною своєю піснею, кожним своїм відео підкреслюють цю «трушність» – в унікальних звуках народних гуцульських інструментів, в елементах одягу, зрештою, – у філософії любові до гір, природи, що є незмінним джерелом натхнення і невичерпної сили кожного гуцула.

У своєму новому кліпі «Сум вівчара» T.HUTSULS чи не у кожному кадрі передають колорит українських Карпат, традиції та звичаї гуцулів. Ролі у відео дісталися учасникам групи: вокалістці Алексі Цимбал, цимбалісту Олегу Пазюку, сопілкарю Андрію Секреті, бас-гітаристу Ігорю Чоборяку та ді-джею Остапові Балуху.

Зйомки відбувалися у мальовничому гуцульському селищі на Прикарпатті, в автентичній гуцульській хаті. Знімальна група Hutsul-Art Production (режисер – Аріна Цимбал, оператор – Сергій Угрин) спробувала максимально точно передати побут, атмосферу і настрій одного дня з життя гуцулів. Цікаво, що своєрідним стилістом музикантів виступив Михайло Вінтонюк –  майстер народного кушнірства із села Корнич, що на Коломийщині, який реставрує старовинні кептарі, а також шиє нові – за зразком давніх. Найунікальніші речі з його колекції можна побачити у кліпі на «трушних Гуцулах».

Кадр з кліпу «Сум вівчара»
Кадр з кліпу «Сум вівчара»

— Атмосфера під час зйомок була напрочуд душевною та сімейною, – ділиться враженнями вокалістка T.HUTSULS Алекса Цимбал. – А природа Карпат – вона заворожувала! Зізнаюся, краєвиди довкола нас дуже відволікали від знімального процесу – подумки ми гуляли полониною і шукали гриби. Декому із команди це навіть вдалося: допоки режисер знімали одних учасників, інші встигли назбирати кошик грибів! Їх ми під завісу зйомок і приготували на багатті просто неба – ці кадри також увійшли у нашу нову, дуже атмосферну відеороботу «Сум вівчара».

Кадр з кліпу «Сум вівчара»
Кадр з кліпу «Сум вівчара»

— У цьому відео показано нетривожне, безтурботне, спокійне, розмірене щоденне життя гуцулів, – розповідає Михайло Балух, засновник масштабного культурологічного руху Hutsul Planet, автор музики до пісні «Сум вівчара». – У тому часі, в якому ми зараз усі живемо, таке життя стало мрією. Цим кліпом T.HUTSULS не тільки бажають якнайшвидшого втілення цієї мрії у життя, а й дякують нашому війську за те, що щодня наближує її.

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.