«Хвала Творцеві»: у Львові відкривають виставку видатного митця Тараса Лозинського

307
«Хвала Творцеві»: у Львові відкривають виставку видатного митця Тараса Лозинського

В п’ятницю, 7 червня 2024 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відкривається ретроспективна виставка відомого львівського маляра, іконописця, мецената і колекціонера Тараса Лозинського під назвою «Хвала Творцеві».

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя. Її характеризують слова самого митця: «Українське малярство має дві великі напрямні у своєму розвитку: хвала Творцеві та хвала Творця через Його Творіння. Сутність малярства є сутністю звеличальною. Природа цього явища є приналежною лише такому творінню, як людина».

«Тарас Лозинський народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею», – зазначають організатори виставки.

Оглянути експозицію виставки «Хвала Творцеві» можна буде в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 14 липня 2024 року.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.