Хороші новини для смакунів кави, або кава без кофеїну

183
Кава без кофеїну
Кава без кофеїну

Гортаючи сторінки старої львівської преси чого тільки не знайдеш. І сьогодні знову, разом з нашим партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, маємо для вас гарну знахідку.

Про хороші новини для справжніх смакунів (поціновувачів) кави знайшлася хороша новина в газеті “Діло” від 21 січня 1937 року. Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

Кава
Кава

Кака без кофеїни

Ці смакуни кави, що їм з огляду на серце не вільно пити кави, з певністю втішаться, довідавшися, що винайдено спеціальний ґатунок кави, що майже не має трійливої для них кофеїни.

Природник Бертранд прослідив 22 відміни кави (кофея) і ствердив, що між ними є такі, що не мають цілком кофеїни, або мають її у дуже малій кількости.

На Коморійських островах росте „Кофез Гумбольціяна”, що зовсім не має кофеїни, а „кофеа маврітаніяна“ має лиш 0,07 гамма прц. кофеїни, коли звичайна „арабська кава”, що її вживаємо, має до 1,6 гамма прц. (для пояснення ґаммапроцент —це 1 міліонова частина проценту).

Кава по-арабськи
Кава по-арабськи

Ось так в минулому знаходили вихід зі будь-якої ситуації справжні поціновувачі кави.   Сподіваюся ви маєте нагоду пити хорошу каву в хорошому товаристві і в улюбленій кав’ярні. І нехай ніщо вам не зашкодить.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

  1. Кака без кофеїни // Діло. – 1937. – Ч. 12 ( 21 січня ) – С. 5.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.