“Казки проти війни – за щасливе дитинство!” – у Львові презентують 9-у збірку казок Лесі Кічури

434
"Казки проти війни – за щасливе дитинство!" - у Львові презентують 9-у збірку казок Лесі Кічури

“Казки проти війни – за щасливе дитинство!” – саме під цим гаслом, 15 вересня 2023 року, о 16.30 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука (пл. Ринок, 9) відбудеться презентація 9-ї збірки казок львівської письменниці та журналістки Лесі Кічури «Час різдвяного дива»

«Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, багато друзів співчували мені, що мабуть мій проєкт закриється, бо кому потрібні казки, коли довкола розруха, смерть і люди масово виїжджають із країни…

Спершу я трішки хвилювалася з цього приводу, але вже після кількох тижнів почала отримувати світлини своїх читачів, де дітки з нашими книгами та тривожними валізками, де читають казки на кордонах та летовищах, де у тимчасовому прихистку улюблені іграшки й наша книга. Від цих повідомлень мені стало спокійніше на серці.

1,5 роки тривалості війни – це неабиякий час випробувань нашого проєкту. Ми працювали в укриттях і з ліхтариками на голові, коли вимикали світло. Траплялося ми мали 5 зустрічей впродовж дня і всі вони відбувалися в різних укриттях різних шкіл. Все це неабияк загартувало нас і вкотре переконало, що казки потрібні, бо саме вони є спогадом про щасливе дитинство, про час – до початку війни, коли щоденно вдома була вечірня казка, або ж казкове малювання вдень – було улюбленим заняттям діток.
Саме тому за час тривалості війни нам довелося додрукувати наклади одразу 5 наших книг, інакше б довелося їздити до діток з порожніми руками.

Наші книги значно розширили географію своїх мандрів, бо завдяки мамським групам в соцмережах ми надсилали їх до Канади, Бельгії, Італії, Іспанії.

Коли минулоріч ми майже перед Миколая видали у світ збірку «Дух Різдва», то її наклад у 2000 примірників розійшовся буквально за 2 місяці і ми замовляти новий тираж, бо розуміли, що саме різдвяного дива діти потребують найбільше.

Одна наша читачка у серпні повернулася до України з мамою з Ірландії, щоб цей рік навчання провести в українській школі серед своїх друзів. Дорогою просила маму зайти на сторінку до львівської казкарки Лесі Кічури і подивитися чи буде нова книга? А потім запитала: «Мам, як думаєш казкове свято як тоді, давно, в бібліотеці, буде аж після закінчення війни?!» – мама написала мені про цю розмову.

…Я вирішала, що казкове свято не чекатиму більше. Досить з нас коронавірусів та початку війни із невизначеностями, ми йдемо до перемоги і певні у цьому, але дитинство малечі минає, тому цей рік ми не можемо проґавити у жодному раді! Казковій зустрічі читачів з авторкою бути, як бути й солодкому частуванню, усмішкам та обіймам!” – розповіла Леся Кічура.

На відвідувачів чекає солодке, казкове веселе та дружнє свято – презентація книги «Час різдвяного дива».  І звісно ж звісно багато усмішок, мрій, обіймів та щасливих очей!

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.