Кажуть що у Львові нарешті знайшли інвесторів для відновлення палацу Бесядецьких

888
Палац Бесядецьких. Львів, 1941-43 рр.
Палац Бесядецьких. Львів, 1941-43 рр.

Працівники університету імені Івана Франка знайшли інвесторів для відновлення для палацу Бесядецьких, який є на балансі вишу. Наразі вони проходять перевірки у відповідних установах: мінекономіки, фонд держмайна та міносвіти. Про це «Суспільному» повідомив проректор з адміністративно-господарської роботи університету Василь Куриляк.

Приблизна сума для відновлення палацу становить близько 100 мільйонів гривень.

Палац Бесядецьких. Фото 2015 року.
Палац Бесядецьких. Фото 2015 року.

Палац Бесядецьких є пам’яткою архітектури національного значення, його передали на баланс університету імені Івана Франка на початку 2000 років і вже тоді він був аварійним. Проєкт реставрації, зокрема, передбачає відновлення двох флігелів, реставрацію фасаду, інтер’єрів, благоустрій території.

Інтер'єр Палацу Бесядецьких. Фото 2015 року
Інтер’єр Палацу Бесядецьких. Фото 2015 року

Нагадаємо, що палац Бесядецьких планують підлаштувати під репрезентаційний центр університету. Тут проходитимуть конференції, наради та симпозіуми.

Довідка. Палац Бесядецьких – єдина збережена донині пам’ятка палацово-садибного типу XVIII століття у Львові, яка розташована у центрі Львова навпроти пам’ятника королю Данилу та неподалік Галицького ринку, за адресою: пл. Галицька, 10.

Палац Бесядецьких. Фото 2015 року.
Палац Бесядецьких. Фото 2015 року.

Назва «Бесядецьких» – одна з численних, яка закріпилася за палацом, але за час свого існування він неодноразово змінював власників. Палац, окрім родини Бесядецьких, протягом десятиліть належав також магнатам Бєльським, Потоцьким і Коморовським.

Першим власником був доктор медицини і райця львівського магістрату Карло Ґарані. У радянські часи в колишньому палаці була розташована обласна наукова бібліотека імені Ярослава Галана. Після проголошення незалежності через аварійний стан будівлі та загрозу знищення книгозбірні бібліотеку звідти перенесли, а приміщення передали Львівському національному університету імені Івана Франка.

Ольга ДВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.