Каварняна Ева, або вибрики сучасної моди

2260
В кав'ярні. Картина Р. Фолькеля
В кав'ярні. Картина Р. Фолькеля

Сьогодні, разом з нашим незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова,  гортаючи старі газети, знайшов цікавий допис в “Ділі” від 26 вересня 1926 року.

Історія дійсно трапилася дуже пікантна, але й в наші дні трапляються шанувальниці модних тенденцій, які здатні на все заради уваги. Для збереження атмосферності, публікуємо допис без стилістичних змін та орфографічних правок.

“Проти теперішньої жіночої моди. Історія трапилась у Білгороді. Але могла трапитись у Парижі, а навіть у багато меншій столиці. Місце події найбільше сучасне: каварня. Тема ще сучасніша. Сцена починається тим, що перед каварню заїзжає карита. Негайно після цього -рух серед каварняних гостей. З карити висідає дама, але мінімально одягнена, точніше кажучи: зовсім ні, мов Єва. Платить спокійно візникові, і заки гості встигли зорієнтуватись, іде крізь каварню, вибирає собі місце і чекає спокійно на кельнера. Немов би нічого не притрапилось і все було в якнайкращім порядку.

В кав'ярні. Кінець ХІХ ст.
В кав’ярні. Кінець ХІХ ст.

Одначе гості і персонал каварні не були такі супокійні. Деякі обступили незнайому приглядаючись їй з цікавістю, инші почали протестувати з обурення. Одні вважали її божевільною, другі гукнули на поліцію, Представник влади приказав каварняній Еві прикрити себе, потім списав її «персоналія». Виявилось, що ця 30-літня дама є замужною жінкою і звичайною мамою двох дітей.

Вона заявила, що прийшла до каварні в сукні, яка зробила лише один крок далі на шляху сучасної моди: адже, колиб жінки ходили зовсім голі, то це виглядало би багато приличніше. Вона не є божевільна, а найбільше нормальна жінка під сонцем. Своєю появою хотіла тільки запротестувати проти безглуздя пануючої моди.

Єдиною ненормальною рисою в ній було те, що вона була клясично-гарної будови. Ті, що бачили її, му сіли признати її рацію, що естетичне вражіння у такій формі є багато більше як під модерною сукнею. Невідомо тільки, чи звернули їй увагу, що не всі нині визначаються клясичною лінією тіла. І тому бодай кусники одіжі є кращі, ніж ніяка. Даму засудили на два дні арешту. Серби не є стародавніми Греками. Одначе демонстрація дами мала такий успіх, що дехто лякається, щоби білгородська Венера не повторила її ще раз.”

Кожен з нас був свідком коли в кав’ярню приходила красуня, скромний одяг якої не міг, а навіть не особливо старався втримати всі її принади. Але щоб отак, в сукні Єви  – щось не пригадується. Хоча, якщо раптом хтось оголосить флеш-моб – то охочих певно трохи знайдеться. Головне щоб причина була вагома.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

  1. Проти теперішньої жіночої моди // Діло. – 1926. – Ч. 213 ( 26 вересня ) – С. 4.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.