“Катрусі пам’ятний дар” – Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на іменини доньки вченого

294
Музей Михайла Грушевського у Львові

У вівторок, 7 грудня 2021 року,  о 15 год. Львівський музей Михайла Грушевського (вул. Івана Франка, 154) запрошує на презентацію вишитого портрету Катерини Грушевської авторства Любові Шаламай “Катрусі пам’ятний дар”.

Щорічно, 7 грудня, родина Грушевських обов’язково святкувала День ангела Кулюні – Святої Катерини. Збиралася родина, а ті , хто не зміг приїхати, надсилали листівки з побажаннями. Поздоровляли іменинницю та вітали її батьків – Михайла і Марію Грушевських.
«Велика ясна кімната. Ти весела, жартівлива, Мамуся, Татусьо і я, а вечером й Мих. Михайлович з білими, мов метелики, цикляменами. У мене й сьогодні є циклямени, але не цвітуть. Дуже хотілося би нам й сього року бути 7 грудня з Тобою і Вами усіма, але се можливе лише в уяві», – так згадує про святкування іменин Катрусі Грушевської її двоюрідна сестра Ольга Мочульська.
Цьогоріч ми, хранителі Львівської вілли Грушевських, теж хочемо відсвяткувати іменини Катрусі. Маємо для неї і подарунок – її портрет, вишитий дрібним хрестиком, дбайливими руками майстрині із Вінниці Любові Шаламай.
У її доробку власноруч вишиті портрети визначних українців. Серед них: Григорій Сковорода, Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Михайло Грушевський, Олена Пчілка, Леся Українка, Іван Франко, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Назарій Яремчук, Богдан Ступка та багато інших.
Катерина Грушевська. Львів, [1910-1911] р.
Катерина Грушевська. Львів, [1907-1908] р.
Вишитий майстринею портрет Михайла Грушевського уже зайняв гідне місце у фондовій колекції Львівського музею його імені та був презентований до 150-річчя від дня народження Великого Всеукраїнця.
А цього року Любов Шаламай творила портрет Катерини Грушевської. З оригінальної світлини маленької Кулюні у народному строї зазнимкованої у Львові постав розкішний подарунок Катрусі та музеєві у день її іменин.
«Всі, хто бачив, як я вишиваю дивувалися яка красива дівчинка. А я ніби Україну вишиваю, так собі уявляю Катрусю», – зізнається майстриня.
Навмисне показуємо тут лишень оригінальну знимку, яку було взято за основу, а не фото вишитого портрету, адже ним треба милуватися та насолоджуватися «офлайн».
Тож запрошуємо до Львівського дому на презентацію.
Захід відбудеться з дотриманням усіх карантинних вимог. Відвідувачі повинні мати:
– сертифікат про повний курс вакцинації проти COVID-19 або негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години.
– дотримання маскового режиму – обов’язкове.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.