Карпати кличуть до… Штуки!

546
Експозиція виставки Богдана Салія "Мої Карпати"
Експозиція виставки Богдана Салія "Мої Карпати"

Змова пора в більшості асоціюється з Різдвом, Новим  роком, колядою  і ще з цілою низкою приємних спогадів. А для мешканців Львова і Галичини це ще й зимові Карпати. Традиція їздити взимку в гори існує на теренах нашого краю вже дуже давно.

Але бувають випадки, коли гори приїздять до Львова. Їх можна зустріти на залізничному вокзалі у вигляді різдвяних ялинок. Вони катаються львівськими трамваями ховаючись у  великих наплечниках. А, часом, окуповують стіни наших улюблених кав’ярень і з натяком ловлять наші погляді.

Богдан Салій
Богдан Салій

Богдан Салій привіз виставку “Мої Карпати” до кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8). Експозицію з дев’яти атмосферних можна побачити тут до кінця місяця. Є ще трохи часу.

“Цю виставку я характеризую як «яскраві Капати». Бо Карпати бувають різні: дощові, похмурі, меланхолійні, навіть страшні, а тут – яскраві. Тобто ця серія, яку я робив впродовж останніх двох-трьох років, вона вся орієнтована на яскраві гори.  Десь в майстерні у мене є іншого плану роботи, але я їх поки не наважуюся показати на люди, оскільки треба сформувати цілісну концепцію, щоб з нею вийти до глядача”, – каже Богдан Салій.

Експозиція виставки Богдана Салія "Мої Карпати"
Експозиція виставки Богдана Салія “Мої Карпати”

Експозиція виставки складає сильне враження. Роботи буквально бринять зимовим сонцем і яскравими переважно холодними барвами.

“Тут представлено роботи створені за останні два роки. Для цього ходжу або сам, або з дружиною, або всією сім’єю ходимо в гори. З натури писати важко, бо висоти такі, що етюдник не потягнеш, то я стараюся запам’ятати враження як там було. Сів, подивився, проаналізував, спробував запам’ятати і паралельно роблю величезну кількість фотографій. І потім дивлюся на них, щоб пригадати настрій або комбіную шматочок неба чи дерево. Тобто не завжди ці роботи є документальними, хоча можуть бути впізнавані. Але якщо люди кажуть, що впізнають значить враження передані вірно”, – розповідає художник.

Експозиція виставки Богдана Салія "Мої Карпати"
Експозиція виставки Богдана Салія “Мої Карпати”

Попри відсутність фотографічної точності у деталях, відвідувачі переважно впізнають місця, що зображені на картинах. І одразу починають ділитися спогадами. А інші питають дорогу ти цих місць.

“Дехто каже, що у мене все дуже яскраве, але я вважаю, що в природі все набагато яскравіше і мені постійно не вистачає яскравості. Якби у мене були яскравіші фарби, то праці були б ще яскравіші, але таких фарб не існує”, – наголошує митець.

Експозиція виставки Богдана Салія "Мої Карпати"
Експозиція виставки Богдана Салія “Мої Карпати”

Отож, якщо вам з будь-яких причин не вдається цієї зими потрапити в Карпати, мерщій у Штуку. Гарні зимові яскраві враження тут забезпечені.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.