“Карконоші – найгарніша перлина Сілезії”, або шедеври “Коварської школи” у Львові

632

Сьогодні, 7 вересня 2018 року, о 16:45 Львівський історичний музей (пл.Ринок, 6, 3 пов.) запрошує на відкриття виставки графіки “Карконоші – найгарніша перлина Сілезії” з фондів Карконошського музею в Єлєній Гурі, яке відбудеться в рамках польсько-українського Фестивалю Партнерства у Львові.

На виставці представлені роботи так званої “Коварської школи”. Передусім це графіка Фрідеріка Августа Тіттля (1782-1836), засновника школи, а також його художньо талановитих адептів. Його учнями були Карл Маттіс, Карл Юліуш Ріден, Ернст Вільгельм Кніппель, роботи яких також будуть експонуватися на виставці. Ці художники творили пам’ятну графіку, призначену не обов’язково для багатих туристів, зберігаючи при цьому всі художні цінності. Вони реалістично зображали гірський ландшафт та панорамні види, а також виконали ряд творів, що представляли навколишні міста, курорти, замки та палаци.

Виставка "Карконоші - найгарніша перлина Сілезії"
Виставка “Карконоші – найгарніша перлина Сілезії”

Графічні дизайнери працювали безперервно протягом 19 століття, створивши сотні мотивів, що ілюструють Сілезію, а також землю Лубузьку, Чехію та Лужиці. Тому Карконоше і Єлєньогурський басейн – це найкраще ілюстрований регіон з усіх регіонів Європи.

Завдяки їм ми можемо простежити зміни ландшафту регіону, подальші реконструкції палаців, парків, церков та гірських хат. Ця графіка є безцінним іконографічним джерелом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.