Караванська і Половинка 18 квітня представлять у Львівській опері спільний проєкт – виставу-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ»

438
Караванська і Половинка 18 квітня представлять у Львівській опері спільний проєкт - виставу-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ»

Модне чи вічне? На це запитання відповідатимуть одна з найвідоміших українських дизайнерок Оксана Караванська та українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка. Їхній спільний проєкт – вистава-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ» – відбудеться 18 квітня у Львівській національній опері. Початок – о 19:15.

Цього вечора Дзеркальна зала Оперного театру перетвориться на унікальний простір, в якому будуть фешн, театр, балет, музика, слово, спів… Ми почуємо, як високі сенси потужно і сучасно звучать, коли висока мода тісно переплітається із високим мистецтвом театру. Це вість про вічне і красиве, що протистоїть війні.

Оксана Караванська надихнулася, творячи костюми до вистави «Сад Божественних Пісень. Розмова птахів» за Григорієм Сковородою, премʼєра якої відбулася в Гарнізонному храмі в ніч на Святого Миколая у грудні 2023 р. Дизайнерка не вперше міксує види мистецтва. Її перформенс «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» у Львівській опері торік наробив багато галасу. Цього разу Караванська пропонує ще більш сміливий крок.

– Я завжди по-філософськи ставилася до власної творчості, – каже Оксана Караванська. – Запитання «Модне чи вічне?» доречне завжди: як 300 років тому в часи Сковороди, так і зараз, я наважуюся поєднувати всі мистецтва, аби не втратити українськості, духовності і краси. То чи стане модне вічним?

У Львівській опері Караванська представить нову історію «Ukrainian Haute Couture», де авторкою сучасної вишивки вкотре стала дизайнерка Ксенія Уманська. Моделями будуть артисти балету Львівської національної опери – цього разу і жінки, і чоловіки.

Наталія Половинка унікальним чином творить свою дорогу через театр і духовний напів, традиційну пісню, класичну музику і кіно. Її «Слово і голос» – єдиний в Україні театр, де здійснюється жива співоча Традиція  України.

Дефіле зустрінеться в діалозі про модне і вічне з виставою «Розмова птахів», яку творитимуть Театральний центр «Слово і голос», Наталія Половинка; «Хорея Козацька», Тарас Компаніченко; а також Лабораторія степового розспіву «Євшан-зілля» із Запоріжжя та окупованих сіл, народний співак Олексій Заєць і піаніст Сергій Кудринецький.

– Моє служіння Традиції завше – виклик серед сучасного моря швидкоплинних змін, – каже Наталія Половинка. – А зараз це граничне випробування України і світу оголює дивний шанс перемоги: пʼючи з джерела, серед всіх масок сучасності – за одною з них таки розпізнати своє лице. А Сковорода веселить: «Я й сам не люблю мiнливої маски… а люблю теє, що зверху ніщо, а всередині щ о с ь, зовнi неправда, але всередині iстина. Така рiч i людина звалися у еллiнiв «сілінос», картинка, зверху смiшна, а всерединi прекрасна…». То чи стане вічне – модним?

Квитки на виставу-дефіле «Розмова птахів» доступні онлайн: https://lviv.kontramarka.ua/uk/karavanska-modne-ci-vicne-defile-haute-couture-92500.html

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.