Після попередньої збірки світлин дільниці Пасіки в об’єктиві Юліана Дороша, опублікованої минулого тижня, я отримав дуже багато відгуків. Дехто впізнав локації і місця, а знаний колекціонер цегли Олександр Волков додумався скласти кілька світлин в одну панорамну.
Тому нині пропонується ще кілька фотографій колишньої дільниці Пасіки. І одразу розпочинаю із загадки. Світлина Юліана Дороша каплиці на Пасіках стала справжнім викликом. Схожого фото для ідентифікації у вільному доступі на просторах інтернету знайти не вдалося.
Визначити фігуру святого у вівтарній частині за зображенням виявилось теж досить важко. Тому вихідної інформації було дуже мало. Буду вдячний, якщо хтось з читачів дасть підказку стосовно цієї каплички.
На кількох світлинах можна побачити людей. На перший погляд виглядає, що вони не позують. Тому раптом комусь з вас пощастить впізнати свою бабусю у цій юній активній читачці.
Якщо водяні колонки на інший дільницях Львова ще збереглися, то Пасіки змінилися дуже сильно і зрозуміти, де знаходилася власне ця зможуть хіба місцеві мешканці, які не раз набирали з неї воду.
Ще одна юна красуня біжить кудись по справах, але побачила фотографа і подарувала йому посмішку.
В 1960 році жовтень у Львові був досить теплий, принаймні так виглядає на світлинах. Пальто розщеплене, сонце світить, багато зелені.
А ця світлина дає багато інформації для справжнього краєзнавця. Задній план з будинками мав би допомогти у визначенні локації, звідки світлив Дорош. Власне його тінь у правому нижньому куті. Але ще видно край пальто когось праворуч від дівчинки.
Дівчинці в наш час мало би бути приблизно 65-67 років. Тому шанси впізнати маму і бабусю дуже великі. Підозрюю для них це буде велика приємна несподіванка.
А на сьогодні наша мандрівка закінчується. За тиждень на вас чекає нова зустріч із невідомими світлинами львівських околиць Юліана Дороша.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ