Калинець та Набитович стали першими лауреатами премії імені митрополита Андрея Шептицького

1747
Ігор Калинець
Ігор Калинець

В області обрали перших лауреатів обласної премії імені Андрея Шептицького. Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

В середу, 1 листопада 2023 року, в області обрали перших лауреатів обласної премії імені Андрея Шептицького, якими стали поет і прозаїк, представник “шістдесятників”, політв’язень Ігор Калинець та доктор філологічних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Ігор Набитович.

Конкурс на здобуття премії цьогоріч провели вперше.

За умовами конкурсу визначаються два переможці, які отримають грошову винагороду у розмірі 200 тисяч гривень кожен. Ігоря Калинця відзначили за вагомий внесок у розвиток державності і культури України, а Ігоря Набитовича – за монографію “Сага мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький”.

Як пояснили у Львівській ОВА, премія є нагородою за вагомі внески у розвиток меценатства, підприємництва, державності, культури, а також за створення наукових праць, що мають велику наукову та практичну цінність й належать до царин, які перебували у сфері уваги Митрополита: богослов’я, мистецтвознавства (у розрізі української ідентичності), краєзнавства, медицини (у розрізі подолання негативних наслідків війни), педагогіки, екології.

Наталка РАДИКОВА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.